Vihane kult?

  TRIIN LEETMAA   Heinamaa servas kõndides märkasin metssiga. Tema nägi ka mind, kuid ei põgenenud. Hirmul on teatavasti suured silmad ja hinge puges värin. Käsi liikus alateadlikult vööl oleva pussnoa poole. Tagantjärgi teeb endalegi nalja, kuidas seisin väikese metsseaga vastamisi, ühes tõstetud käes binokkel ja teises löögivalmis nuga. Tol ……»

 Metssealood

Igal viigril oma kivi

Kus viigreid näha saab? Hallhülged lesivad enamalt jaolt neile sobilikes randades ja rahudel, viigreid kuival maal on praktiliselt võimatu kohata. Kui aga tead, et viigrite elu keerleb lesilakivide ümber, on neid võimalik üle kavaldada … Tavaliselt jäävad hülgekivid veepiirist umbes sajakonna meetri kaugusele. Kuna tegemist on äärmiselt argade ja ettevaatlike ……»

 Viigrilood

Viigrilood Hiiumaa laidudelt ehk Kuhu küll need „kivid” kadusid

Liikuv jääkuhi Kord talvel sõitsime Ago Treialtiga mootorsaaniga Kõrgelaidu vaatama, kuidas sealsetel lammastel läheb ja kas neile heina on vaja juurde viia. Merel läks uduseks, kuid õnneks oli meil kompass kaasas. Siiski põrutasime Kõrgelaiust mööda, sest vahemaad sai juba tublisti läbitud, aga Kõrgelaidu ei kuskil, hoopis Kõinastu laid ja Orissaare ……»

 Viigrilood

Paks udu

Sügis oli ilus ja nagu sügis ikka. Päikest, vihma, tuult, udu, seeni, rähne, vaikust, tihaste kilkeid … Üks hiline nastik ukerdas metsas, eksinud põhja-nahkhiir tiirutas õuel ja käblik täristas räästas. Ühel hommikul otsustasin taas teha väikese matka mere äärde. Liikumas oli erakordselt paks udu. Seirasin just binokliga rändlinde otsides mööda ……»

 Viigrilood

Hülgelugu

Küsisin kord Saaremaal Sõrves olles naabrimehe käest, kas sealkandis ka hülgepüügiga tegeletud on. Too vastas, et tema ise pole püüdnud ega ka ……»

 Viigrilood

Kohtumised

Tiina Miilpalu Olen sõjajärgne laps ja minu kohtumised huntidega pärinevad ikka lapsepõlvest, sest elasime päris metsakolkas tolleaegses Mägikülas. Huntidega kokkupuuteid oli palju, ……»

 Hundilood