Eesti Looduse fotovõistlus
2/2010siit metsast
Vigastatud loomade rehabilitatsioonisüsteem muudetakse üle-eestiliseks

Keskkonnaamet muudab vigastatud loomade rehabilitatsioonisüsteemi üle-eestiliseks, et pakkuda kiiremat abi ning korraldada hättasattunud loomade transporti logistiliselt paremini.
„Praegu puudub selles valdkonnas kogu Eestit kattev kiire ja tõhus teenus,” ütles keskkonnaameti peadirektori asetäitja Leelo Kukk. „Süsteem, kus kogu raskus on Nigula metsloomade taastuskeskusel ehk ainult ühes punktis ja ühe inimese õlgadel, ei toimi enam piisavalt hästi. Töömahud on kasvanud ja kvaliteedinõuded on suurenenud,” ütles Kukk.
Juba eelmise aasta detsembris keskkonnaameti korraldatud ümarlaual tõdeti, et Nigula metsloomade rehabiliteerimiskeskuse kõrval tuleks välja arendada samalaadsed keskused ka Tartu ja Tallinna ümbruses. Seda tehakse samm-sammult ja rahaliste võimaluste kohaselt. Tegevusse planeeritakse kaasata RMK Elistvere loomapark, mille töötajatel on samuti metsloomadega tegelemise kogemusi. Ühtlasi on keskkonnaametil kokkulepe Keilas asuva Saku loomakliinikuga, kus tehakse vigastatud loomadele esmane ülevaatus ja nädalane järelravi.
Peale ametkondade, kes oma igapäevatöös aitavad hättasattunud loomi, tahab keskkonnaamet kaasata ka kolmanda sektori esindajaid ja laiendada sel moel metsloomade rehabilitatsioonivõimalusi.
Teateid vigastatud loomade kohta võetakse endiselt vastu telefonil 1313. Looduskaitseseaduse järgi on hättasattunud loomade rehabilitatsioon keskkonnaameti kohustus. 2009. aastal sai keskkonnaamet teateid ligikaudu 600 vigastatud isendi kohta. Kaitsealused liigid hõlmavad hättasattunud loomadest ligi 30%.KESKKONNAAMET

Loe kommentaare (1)
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet