Eesti Looduse fotovõistlus
2/2010siit metsast
Pirita linnaosa pole valmis RMK-le kännuraha maksma

Ehkki Tallinna Pirita linnaosa on valmis riigile kuuluvat kooreüraskist kahjustatud männimetsa korrastama, pole ta nõus selle eest RMK-le ligi 50 000 krooni kännuraha maksma. Linnaosavalitsusele on juba aastaid valmistanud muret reformimata riigimaa, mis jääb Pirita ranna ja Merivälja tee vahelisele alale. Seal kasvab hooletusse jäetud männimets, hulganisti mände on hävitanud kooreürask.
Linnaosa pöördus oma murega RMK poole. Kohal käis Harjumaa metskonna metsaülem, kellega koos määrati 343 tihumeetrit metsa sanitaarraiele. Nüüd aga selgub, et selle töö eest tuleb linnaosavalitsusel maksta RMK-le 49 735 krooni kännuraha.
Pirita linnaosa vanem Tiit Terik ütles, et kuigi mets ei kuulu linnale, on nad seda igal aastal korrastanud. Teriku sõnul kulutab linnaosa niigi oma aastasest heakorraeelarvest ligi 30% riigimaade koristamisele. Ranna ja haljastute hooldamise eelarve on Pirital tänavu 2 369 000 krooni. Kõnealuse rannametsa koristamine läheks linnaosale koos kännurahaga maksma 153 000 krooni.
Lahenduseks võiks linnaosavanema arvates olla see, et riik hoolitseks ise oma maatükkide eest. „Meie oleme valmis seda tööd korraldama, aga riik peaks selle kinni maksma,” ütles ta.
Keskkonnaministeeriumi asekantsler Andres Talijärv märkis, et kui metsa hooldamisel tekib rahalise väärtusega kaup, siis RMK ei saa seda tasuta jagada. Nii on likviidse puidu raiumise eest kännuraha küsimine tema sõnul õigustatud. „Raie teostaja saab puidu omale. Kui nõutud kännuraha oli 145 krooni tihumeetrist, siis ühe tihumeetri kolmemeetriste küttepuude müügihind on üle 300 krooni,” ütles Talijärv.
RMK juhatuse liige ja metsahalduse tegevusvaldkonna juht Tiit Timberg selgitas, et Pirita rannaala ja Merivälja tee vahelise ligikaudu 35-hektarise parkmetsa sanitaarraie algatus tuli linnaosavalitsuselt: „RMK nõustus linnaosavalitsuse kavaga teha raietöid ja me valmistasime neile ette sanitaarraie raieõiguse müügi.”
Timbergi meelest ei kujuta kuivanud puud kasvavatele puudele metsakaitse seisukohast mingit nakkusohtu. Sanitaarraiet soovis linnaosavalitsus, et parandada parkmetsa esteetilist ilmet.
met.TALLINNA POSTIMEES

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet