Eesti Looduse fotovõistlus
2/2003Siit Metsast
Rohelised toetasid keskkonnaministrit

Viis Eesti keskkonnavabaühendust – Eesti Roheline Liikumine, Eestimaa Looduse Fond, ornitoloogiaühing, Tartu üliõpilaste looduskaitsering ja pärandkoosluste kaitse ühing – toetasid 1. mail tehtud ühisavalduses keskkonnaminister Villu Reiljani ettepanekut reguleerida metsakasutust ja vähendada raiemahtusid.
Avalduse autorid peavad seda koalitsioonilepingusse kirja pandud sammu esimeseks hädavajalikuks teoks nii metsade loodusliku väärtuse säilitamisel kui ka jätkusuutliku metsakasutuse tagamisel. “Praeguste raiemahtude vähendamisest peaksid huvitatud olema ka pikaajalise tegevuskavaga metsa- ja puidutöösturid ning metsa - kasvatajad,” on öeldud avalduses.
Ühtlasi on rõhutatud, et metsade üleraiega seotud probleeme pole piisavalt teadvustatud, kuna puudub vajalik usaldusväärne statistiline informatsioon meie metsade seisundi ja raiemahtude kohta. “1997. aasta ultraliberaalne metsapoliitika tekitas Eesti metsanduses kaose. Kaotati süsteem metsaressursi arvestuseks ja ressursikasutuse kavandamiseks,” tõdevad keskkonnakaitsjad.
On märgitud, et Eesti on ainus riik Euroopas, kes raiub metsa rohkem, kui seda juurde kasvab. Juurde kasvavad aga peamiselt hall-lepikud, samal ajal kui raied on kontsentreerunud okasmetsadesse.
Lõpus on Eesti keskkonnaorganisatsioonid avaldanud valmisolekut koostööks, “et vaadata läbi metsanduse arengukava ja koostada säästvat metsade kasutust tagav metsaseadus. Allakirjutajad leiavad, et Eesti metsanduse juhtimine peab olema kaasaegne ja läbipaistev. Otsused peavad põhinema objektiivsel informatsioonil.”EKO/LOODUSAJAKIRI

Loe kommentaare (1)
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet