Eesti Looduse fotovõistlus
2/2004Sealt metsast
Põhjala metsafirmasid kahtlustatakse kartelli loomises

Soome metsafirma UPM-Kymmene ülestunnistused konkurentsireeglite rikkumise kohta põhjustasid maikuu lõpupäevil Põhjala suurtes metsanduskontsernides ootamatud läbiotsimised. Konkurentsiametnike kõnepruugis koidikureidiks nimetatud äkkrünnakuid korraldati Soomes, mitmes Euroopa riigis ja ka Ameerika Ühendriikides. Peale UPM-i puistati Soome ajalehtede andmetel põhjalikult Ahlströmi, Metsäliitto, Stora Enso, M-reali, ja Norske Skog’i peakontoreid.
Soome konkurentsiametit teavitas UPM-i rikkumistest tänavu mais kohe pärast seda, kui oli jõustunud seadus, mis lubas karistusest vabastada ettevõtte, kes esimesena tunnistab seaduserikkumised üles.
Kartellikahtlused on sedavõrd tõsised, et juba ennustatakse asjasse segatud ettevõtetele rekordilisi trahve, kirjutas Rootsi majandusleht Dagens Industri.
Eelkõige kahtlustatakse hinnakartelli kvaliteetpaberi sektoris, kus Euroopa suurim tootja on M-real. Väidetavalt saab suurima trahvi M-real, järgnevad Stora Enso ja Norske Skog. Ilmselt tuleb trahvi maksta ka Rootsi metsandusfirmadel SCA ja Holmen, kuna kartellikahtlused puudutavad aega enne seda, kui nad oma kvaliteetpaberi tootmise maha müüsid, kirjutas leht.
Kurjad keeled kõnelevad, et UPM-Kymmene on EL-i konkurentsiametnikke kartellist teavitades nüüd tasa Stora Ensoga, kes tegi sama käigu UPM-Kymmene ja teiste ettevõtete vastu, kui andis Euroopa Komisjonile vihjeid kartongikartelli kohta. 1994. aastal said asjaosalised trahvi 5,1 miljardit krooni. Kuid praegu ennustatakse asjasse segatud ettevõtetele märksa suuremaid trahve.Äripäev

Loe kommentaare (1)
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet