Eesti Looduse fotovõistlus
3/2005Siit metsast
Selgusid tänavused parimad talu metsade majandajad

Jäneda talupäevadel selgusid parimad talumetsa majandajad, keda olid tänamas erametsaliit ja talupidajate keskliit. Auhinnad olid hangitud tänu kolmele toetajale. Erametsakeskus kandis konkursi korraldamise kulud ja suure osa auhinnafondist: teise ja kolmanda koha mootorsaed Husqvarna ning iga maakonna parimale 2000 krooni eest metsandustarvikuid. StoraEnso võimaldab parimale reisi lõunamaale ja korraldab konkursil osalenutele õppereisi Rootsi. Electrolux Eesti kinkis aasta parimale erametsakasvatajale traditsiooniliselt võsasae.
Tänavu osutus võitjaks Eldur Lepiku talumets Lääne-Virumaal Vinni vallas Roela lähedal. Talul on metsamaad 163 hektarit. Kolhoosiaegsed looduslikult uuenenud lageraielangid olid seal kattunud tiheda võsaga, millest peremees püüab kasvatada tulevikumetsa. Teist ja kolmandat kohta jagasid Anne Maala ja Madis Kinksi omanduses olev mets. Anne Maalale kuuluv 53 hektari suurune metsamaa asub Viljandimaal Saarepeedil. Sealseis Raja-Jüri talu metsades on metsamees Mihkli juhendusel tehtud kõiki töid, alates metsa uuendamisest kuni tee-ehituseni. Madis Kinksile kuuluval Viksi talul Valgamaal Otepääl on metsamaad 76 hektarit. See osteti nn. lagastatud metsamaana, mida nüüd oma tahtmise järgi väärtuslikuks metsaks kujundatakse. Jahionnist paistab kalatiik ja selle ääres oma murumaa. Soomest toodud maarjakased ja pihlakad ning sanglepad on peremehe isikliku hoole all. Suvekodu lähedale kujuneb mitme võõrpuuliigiga hiis.
Üle kümne aasta kestnud talumetsade konkurss on hoogustunud. Tõsisemad metsakasvatajad võiksid uuesti tulla mõõtu võtma, sest kogemusi on tulnud juurde ja erametsakeskusest, keskkonnaministeeriumist ning PRIAst eraldatud toetused loovad uusi võimalusi.Erametsaliit

Loe kommentaare (4)
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet