Eesti Looduse fotovõistlus
4/2005sealt metsast
Iga päev tõmmatakse vesi peale

Maailma Looduse Fondi (WWF) värskest uurimistööst selgub, et Euroopa suurimad pehmepaberitootjad kasutavad majapidamispaberi tootmisel erakordselt vähe vanapaberit. Seega võib öelda, et iga päev läheb maailmas klosetipotist alla või prügikasti 270 000 puud.
WWF-i uurimistöös “Scoring of the Tissue Giants” hinnati Euroopa viie suurima pehmepaberitootja keskkonnasäästlikkust. Vaatluse all olid Georgia Pacific’i, Kimberly Clarki, Metsä Tissue, Procter & Gamble’i ja SCA tooted. Nende toodangu osakaal Euroopa pehmepaberiturul on umbes 70%. “Kord juba klosetti heidetud paberit enam kasutada ei saa. Isegi ümbertöötamiseks mitte,” tõdes WWF-i Soome haru metsandusjuht Harri Karjalainen.
Soomlaste Metsä Tissue, kellele kuulub ka Eestis tuntud kaubamärk Serla, saavutas siiski võrdlemisi hea tulemuse. Kõik Serla kaubamärgiga tualettpaberid on tehtud täielikult vanapaberist. Samas ei jää Serla paber oma kvaliteedilt alla puidust valmistatud pehmepaberile. Kõik teised tooted on tehtud serditud puidust. Kõige keskkonnahoidlikum pehmepaberitootja Euroopas on SCA. Kuigi ta kasutab vanapaberit, jälgib ta seda, kust on pärit firmas kasutatav puit, veel hoolikamalt kui Metsä Tissue.
WWF-i uurijad tegid ühtlasi kindlaks, et enamasti tellivad puidust valmistatud pehmepaberit hulgikaupmehed ja poed ise, sest see meeldivat tarbijaile rohkem. Kuid WWF-i senised uuringud ei tõestanud seda: WWF-i andmeil on tarbija valmis otsustama keskkonnahoidlikuma toote kasuks, kui seda toodet on poes saada. Eurooplased kasutavad aastas 5,5 miljardit tonni pehmepaberit, mis vastab 26% kogu maailma pehmepaberitarbimisest.Roheline Värav

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet