Eesti Looduse fotovõistlus
2/2006Siit metsast
Eestis on praegu rekordkogus metsa

Umbes viiendik töötleva tööstuse lisandväärtusest tekib puidul baseeruvast tegevusest. Metsatööstus annab tööd üle veerandsajale tuhandele inimesele. “Puidu mehaaniline töötlemine ehk siis saetööstus on Eestis kruvitud viimase vindi peale,” ütleb Eesti metsatööstuse liidu direktor Andres Talijärv. Sel alal enam moderniseerimise-innovatsiooni võimalusi praktiliselt polegi.
Arenguruumi oleks aga puidu keemilise töötlemise vallas: tselluloosi ja paberi tootmise alal. Samm selles suunas on Estonian Celli haavapuitmassi tehase käikuminek. Iseasi aga, kas rahastajatel on tulevikuski Eestisse investeerimise vastu huvi. Investeerimisotsuse langetamisel on olulised kolm komponenti: tooraine, turu ja kvalifitseeritud tööjõu olemasolu. Viimast leidub siinmail võrdlemisi napilt. Kuid moodsa tehase puhul seda väga palju vaja ei olegi. Tooraine tuleb teadagi metsast.
Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Erik Kosenkraniuse sõnul pole Eestis kunagi olnud nii palju metsa kui praegu: “Saja aasta vältel on seda juurde kasvanud miljon hektarit.” Kuid viimastel aastatel on raiemaht kahanenud ega suuda enam siinse metsatööstuse vajadusi rahuldada. See jääb alla nii metsanduse arengukavas ettenähtud tasemele 10–12 miljonit tihumeetrit aastas kui ka metsade juurdekasvule. Erametsa omanikud näevad oma varas pigem investeerimisobjekti kui praeguse hetke tuluallikat.Eesti Päevaleht

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet