Eesti Looduse fotovõistlus
4/2006sealt metsast
ÜRO algatas ulatusliku puuistutuskampaania

Keenia pealinnas Nairobis peetud ÜRO kliimakonverentsi osalised tulid tänavu novembris välja algatusega istutada tuleval aastal miljard puud. Algatust toetab puuistutamise eest Nobeli rahupreemia saanud Keenia asekeskkonnaminister Wangari Maathai.
Maathai kinnitusel julgustab kampaania inimesi astuma väikseid, kuid praktilisi samme võitluses 21. sajandi võtmeprobleemi – üleilmse kliimamuutusega. Puud tarvitavad peamist kasvuhoonegaasi, süsihappegaasi. Metsade tohutu vähenemine Keenias ja mujal maailmas tähendab, et atmosfääri jääb rohkem süsihappegaasi ja seega atmosfäär soojeneb.
“Kui me istutame puid, ütlevad mõned inimesed, et nad ei taha puid istutada, sest puud ei kasva piisavalt kiiresti,” kõneles Maathai. “Siis ma tuletan neile meelde, et puid, mida nüüd raiutakse, pole istutanud praegused puuraidurid, vaid need on mulda pandud hoopis varem. Seega peame praegu istutama puid, et tulevased kogukonnad võiksid neist kasu saada.”
ÜRO keskkonnaprogrammi UNEP tegevdirektori Achim Steineri sõnul annab puuistutuskampaania võimsa sõnumi poliitilistele jõududele kogu maailmas, et ootamise ja vaatamise aeg on möödas – kliimamuutusega toimetulek algab miljardeist väikseist, kuid tähendusrikkaist tegudest meie aedades, parkides ja maakohtades.
Kampaania keskendub neljale puuistutuspiirkonnale: räsitud ürgmetsadele ja muule ürgloodusele, taludele ja talumaastikele, jätkusuutlikult majandatavaile kultuurmetsadele ning linnakeskkonnale. Et osaleda kampaanias, piisab, kui istutad puu oma koduaeda.POSTIMEES

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet