Eesti Looduse fotovõistlus
1/2007Siit metsast
Haavapuitmassitehases põles kaks kuivatustorni

Kundas põles 8. veebruari õhtul aktsiaseltsi Estonian Cell haavapuitmassitehases kaks kuivatustorni. See oli ettevõttes vähem kui aasta jooksul kolmas intsident.
Sündmuskohale kihutasid Kunda, Haljala ja Rakvere pritsimehed, kokku kuus päästeautot. Ida-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Eve Ojala sõnul avasid päästjad koos kohalike töölistega torni külgedel olevad luugid ja suunasid sinna veejoad. Tulekahju kustutati umbes poolteise tunni jooksul.
Sündmuskohal kustutustöid juhtinud Ida-Eesti päästekeskuse operatiivkorrapidaja Andrus Aasmäe sõnul ei olnud põleng suur. Aasmäe kiitis ettevõtte veevarustust. Tehases on rajatud ka korralikud juurdepääsuteed. Pritsimehed töötasid umbes 30–40 meetri kõrgusel. Talvel on seal oht, et metalltrepid muutuvad pärast märjaks saamist ja jäätumist libedaks.
Aktsiaseltsi Estonian Cell juhatuse liige ja finantsjuht Riia Ratnik selgitas, et kahes kuivatustornis süttis tootmisprotsessi käivitamisel tornide seintele ladestunud kuiv haavapuitmass. Kohe hakkasid tööle tuletõrjehäire automaatikaseadmed. Samas märkas leeki ka väravavalvur. Finantsjuht nentis, et mullu suvel põles üks kuivatustorn samuti pärast tootmise käivitamist.
Ratniku andmetel süttib tornides haavapuitmass sellal, kui gaasipõleteid käivitades reguleeritakse leegi tugevust. Vältimaks edasisi põlenguid, kaalub tehase juhtkond puhastada kuivatustorne sagedamini.VIRUMAA TEATAJA

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet