Eesti Looduse fotovõistlus
1/2007Sealt metsast
Soomlased müüvad energiapuitu Interneti kaudu

Põhja-Karjalas alguse saanud energiapuidu raiekohtade Internetimüük levib ajalehe Maaseudun Tulevaisuus andmeil üle riigi kõikidesse Soome metsakeskustesse. Interneti-teenuse Metsään Palstat abil saavad metsaomanikud teatada energiapuidu raiumise ja ka kultuuride hooldamise kohtadest.
Teadete põhjal saavad ettevõtjad, metsafirmad ja -ühistud metsaomanikuga ühendust võtta ning oma teenust pakkuda. “See Interneti-teenus on nagu metsamajanduskava pikendus,” selgitas Põhja-Karjala metsakeskuse bioenergiajuht Heikki Karppinen.
Omaniku loal riputavad metsakeskused tema metsas olevad kultuuride hooldamise ja energiapuidu raiumise kohad Internetti. Metsaomaniku ülesandeks jääb ainult raieettevõtjate telefonikõnedele vastata. Loodetakse, et nõnda saab paremini hooldada neid metsaomandeid, mille omanikud elavad mujal või on pensionärid. Samas loob tegus noorte metsade hooldamine maal uusi töökohti.
Joensuu ülikoolis töötava metsakorraldaja Sari Pitkäneni arvates võiks Interneti-teenust edukalt kasutada ka loodusväärtuste müügil ja metsateede ehitamise organiseerimisel. “Interneti abil saaksid metsaomanikud leida raielankidele parimad kasutusvõimalused – matkamisest kuni energiapuidu raieni,” tõdes Pitkänen. Tehing võib käia ka vastupidi: metsaomanik võtab ise ühendust Internetis teenusi pakkuva ettevõtjaga.
Ka need andmed leiab kodulehelt www.metsakeskus.fi lingi Metsään Palstat alt. Möödunud aasta lõpul oli teenuse Metsään Palstat kaudu teatanud energiapuu raiekohtadest üle 200 Põhja-Karjala metsaomaniku. Kahe aasta jooksul on nendest kohtadest raiutud 27 000 tihumeetrit energiapuitu.METSALEHT

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet