Eesti Looduse fotovõistlus
1/2007Metsanädal
Tänavuse metsanädala juhtlause: “Mets läheb peale”

Eestlased peavad end metsarahvaks. Nii palju metsa, kui Eestis praegu, pole meil viimastel sajanditel olnud. Mets on tähtis elupaik paljudele loomadele ja taimedele, inimene väärtustab metsa puhke- või kodukohana, mets pakub tööd ja leiba.
Puu eluring on pikk ja metsa oma veel palju pikem. Nüüdsel ajal raiutakse vanavanemate istutatud metsi ja istutatakse uusi metsi lastelastele. Seal, kus lõpeb ühe puu eluring, võib varsti näha tärkamas uut puud. Järjest tihedamini leiavad tee metsapäevadele ka linnainimesed. Metsas on hea ennast argiväsimusest välja puhata ja uuteks toimetusteks jõudu koguda. Metsas on mõnus olla. Lühidalt öeldes: mets läheb peale.
Metsanädala üritused saab jagada kolme ossa: eel- ja järelüritused ning metsanädala ajal toimuvad üritused. Eelüritused algavad juba aprilli keskel. 20. aprillil peetakse Tartus metsanduse visioonikonverents, kus proovitakse heita pilku muutustele, mis ootavad meid ees lähematel aastakümnetel. Samal ajal toimuva maamessi ajal korraldatakse erametsaomanikele mõeldud üritus ja kevadised raievõistlused ning propageeritakse puitu kui üht parimat taastuvat loodusvara. Aprillis algavad ka traditsioonilised metsaistutustalgud, millest võivad osa võtta kõik soovijad, kes on ennast RMK kodulehel registreerinud. Talgud kulmineeruvad 9. mail, kui Euroopa päeva raames korraldatakse üle-euroopaline metsaistutuspäev “Greenwave”, tähistamaks Rooma lepingu 50. aastapäeva. Samal päeval peetakse metsapäeva ka Elistvere loomapargis. 21. aprillil on Jõgevamaal Kassinurme pärandkultuuripäev. Tavapärane Kaara talu metsapäev on tänavu 5. mail. Alates aprillist saavad noored osaleda mitmesugustel üritustel (metsandusvõistlused, viktoriinid, joonistusvõistlused). Need kestavad mai lõpuni.
Metsanädal avatakse 7. mail Võrus; Kunda annab metsapealinna tiitli üle Võrule. Võrus on ajast aega puitu töödeldud. Kui võtta arvesse ka Võrumaa metsarohkust, sobib ta järgmiseks metsapealinnaks igati. Muide, Võru linna vappi kaunistab võimas kuusepuu. 7. mai avaüritusel antakse üle ka metsanduse elutööpreemia ja erametsasõbra auhind. Metsanädala teisel poolel, 11. mail, toimub kõigile mõeldud vabaõhuüritus Tallinnas; kinos Sõprus näidatakse metsandusfilme ja metsandusega seotud linateoseid. Kogu nädala jooksul võib osaleda metsandusüritustel Tallinna loomaaias, loodusmuuseumis ja Rocca al Mare vabaõhumuuseumis. Metsanädal lõpeb 13. mail. Kuid metsandusüritusi jagub aasta ringi – nii metsapealinnas kui ka mujal.Heiki Hepner,tänavuse metsanädala koordinaator

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet