Eesti Looduse fotovõistlus
1/2008metsanädal tulekul
Metsanädal tulekul

Metsanädala üritusi jätkub mitme kuu peale, kuid põhisündmused toimuvad 5.–11. mail.
Tänavuse aasta metsanädala tunnuslause on “Kasvab mets, kasvab Eesti”. Tänavu peame Eesti Vabariigi 90 aasta juubelit. Põhjust tähistada on ka metsarahval: Luua metsanduskool tähistab metsandushariduse 60 aasta juubelit vilistlaste kokkutulekuga ning novembris täitub 90 aastat metsavalitsemisest Eesti riigis. 2008. aasta metsanädal kannabki endas järjepidevuse ja koostöö sõnumit: Eesti riik ja metsandus on omavahel olnud tihedalt seotud nii minevikus kui ka praegusajal. On teada-tuntud fakt, et taasiseseisvunud vabariigi algusaastail olid Eesti krooni tagatiseks Eesti metsad. Ka nüüdsel ajal on metsasektoril oluline roll Eesti majanduses ning võib arvata, et mets, meie kõigi ühine rikkus, ulatab meile abikäe ka tulevikus. Koos kasvame tugevamaks.
Metsanädal saab alguse Pärnust: seal toimuvad 2008. aasta metsanädala avaüritused. Avaüritustel laulab ka meeskoor Forestalia. Metsanädal vältab 5. maist kuni 11. maini, selle nädala jooksul korraldatakse metsandusüritusi kogu Eestis. Tavapäraselt on kavas metsandusvõistlused noortele, ekskursioonid Tallinna loomaaias ja raadiomängud kuulajatele, kinos Sõprus näidatakse filme metsadest ja metsandusest. Metsanädala üritustele tasub muu hulgas minna Eesti loodusmuuseumi ja Rocca al Mare vabaõhumuuseumisse. Loomulikult on tähelepanu keskmes metsaistutustalgud, raievõistlus ja metsapäev Elistvere loomapargis. Meeleolukat tegevust peaks jätkuma kõigile metsahuvilistele.
Nagu eelnevatel aastatel, toimub ka tänavu olulisemaid metsandusteemasid käsitlev konverents, kus ettekannetega esinevad tuntud spetsialistid. Metsanädala raames peetakse ühtlasi erametsapäeva, mille eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu erametsades toimuvale, ning Kaara talu metsapäeva: istutatakse metsa ja räägitakse metsandusteemadel. Soojal maikuul oleks patt jätta korraldamata üritus vabas õhus – ka tänavu toimub kõigile huvilistele tasuta vabaõhukontsert. Metsanädala võib tinglikult jagada kolme ossa: eelüritused, metsanädala üritused ning järelüritused, st. tegevust jätkub mitme kuu peale – et kõik huvilised saaksid osa võtta. Täpsemat infot saab peagi Eesti metsaseltsi kodulehelt ja meediast. Kutsume kõiki huvilisi aktiivselt osalema ja metsanduse pidupäeva tähistama!Marek Mühlberg, Eesti metsaseltsi kommunikatsioonijuht

Loe kommentaare (3)
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet