Eesti Looduse fotovõistlus
4/2009artiklid
Peeti konverentsi „Metsandus, meedia, ühiskond”

29. oktoobril korraldasid MTÜ Loodusajakiri ja ajakiri Eesti Mets konverentsi „Metsandus, meedia, ühiskond”. Konverents peeti
Tallinnas Eesti rahvusraamatukogu kuppelsaalis ja oli pühendatud ajakirja Eesti Mets taasilmumise 20. aastapäevale.

Võidule peaks pääsema arusaam, et metsandus ei ole probleem, vaid lahendus
Peateemadeks oli Eesti metsanduse kajastumine meedias ja maine ühiskonnas, samuti metsasektori sisesuhtlus ja identiteet. Avasõnad ütles keskkonnaministeeriumi asekantsler Andres Talijärv. Ta tõdes, et ikka veel ei suuda metsasektor avalikkuse ees luua oma tegevusest piisavalt objektiivset ja tasakaalustatud kuvandit. Metsasektori kommunikatsioonistrateegiast kõneles keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Marku Lamp. Tema sõnavõtust jäi kõlama idee, et läbimõeldud suhtlusstrateegia järjekindel rakendamine on võti, mille abil metsanduse mainet sihipäraselt kujundada. Võidule peaks pääsema arusaam, et metsandus ei ole probleem, vaid lahendus. Metsanduse maine üle ühiskonnas arutles Eesti metsaseltsi president Heiki Hepner. Ta esitas rohkesti värskeid mõtteid selle kohta, miks metsandust vääriti käsitletakse ja mismoodi olukorda edaspidi parandada.

Metsanduse kõneisikute töölerakendamise tõttu on suhtlus jõudnud uuele tasandile
Uusi suundi metsasektori sise- ja välissuhtluses tutvustas Eesti metsaseltsi kommunikatsioonijuht Pille Rõivas. Oluline positiivne nihe on see, et erametsanduse, metsatööstuse ja mitme teise metsandusvaldkonna vahel käib iganädalane elektrooniline infovahetus. Uuele tasandile on metsanduse tutvustamine ja vahendamine jõudnud metsanduse kõneisikute võrgustiku abil. Praegu on igas Eesti maakonnas tööle rakendunud üks metsanduse kõneisik.
Viimasena tutvustas ajakirja Eesti Mets ajalugu ja eripära meediakanalina ajakirja peatoimetaja Hendrik Relve. Ta andis ülevaate ajakirja peaaegu sajandipikkusest keerukast arenguteest. Hinnates Eesti Metsa nüüdset tähendust, tõdes ta, et Eesti vanimaid tänini ilmuvaid ajakirju on ka praegusel ajal suutnud hoida oma tähtsat rolli metsanduslike trükiväljaannete seas.
Ametlike sõnavõttude järel õnnitles MTÜ Loodusajakirja juhatuse esimees Indrek Rohtmets Eesti Metsa peatoimetajat ning kinkis eksootilise puu – lõhisjatrofa. Seejärel meenutas Eesti metsaseltsi looja Maria Urov, kuidas Eesti Metsa taasilmumine 1989. aastal alguse sai. Konverents lõppes ühise hoogsa aruteluga kohvilaua ümber.Hendrik Relve

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet