Eesti Looduse fotovõistlus
4/2012UUDISED
Metsanädala programm Tartus 23.-30. aprill 2010

Mis toimub?
• 1. märts – 16. aprill loomevõistlused koolinoortele – joonistusvõistlus, esseekonkurss, fotokonkurss ja metsalaulu konkurss.

• 22.-24. aprill Metsatelk 2010 Maamessil – suuremaid metsandusorganisatsioone koondav Metsatelk annab ülevaate organisatsioonide tegevusest ning küsimustele annavad vastuse valdkonnas pädevad inimesed. Telgis on ka külastajatele mõeldud programm, loengud ja õpetused ning praktilist tegevust meisterdamise näol. Et osa võtta Metsatelgi loosist tuleb lahendada õigesti mõned ülesanded ja küsimused ning jääda võitu ootama.

• 22.-24. aprill puidupäevad Metsatelgis „Ehitame tööriistakasti 2010“ - Eesti Metsatööstuse Liit aitab Metsatelgi külastajatel valmistada omale üks korralik ja praktiline tööriistakast.

• 22. aprill Erametsapäev

• 23. aprillil metsanduse visioonikonverents. Traditsiooniline visioonikonverents toob kuulajate ette tuntud metsanduse visionäärid välismaalt ja Eestist. Konverentsile registreerimine soodustingimustel kuni 16. aprillini.

• 23. aprillil raievõistlus kevadkarikale – mootorsae ving ja keti klõbin, lendav saepuru ning võistlustuhinas saemotoristid - Maamessi raames toimuvad raievõistlused, kus kohal baltimaade parimad saemehed.

• 23. aprillil suurejooneline vilistlaste kokkutulek „90 aastat akadeemilist metsaharidust“ Kui pole ammu kohtunud oma vanade sõprade ja kursusekaaslastega, siis nüüd on hea võimalus seda teha mõnusa muusika ja hea seltskonna seltsis Dorpati konverentsikeskuses algusega kell 18:00. Registreerimine soodustingimustel kuni 16. aprillini.

• 23. aprillil Metsanädal 2010 teemapidu klubis „Atlantis“ – klubi muutub üheks ööks karmiks saekaatrimeeste maailmaks, kellel külas sõbrad karulaanest.

• 24. aprillil Pärandkultuuripäev Kassinurmes – talgud koos simmaniga Jõgevamaal Kassinurme muinasasulas. Täpsem info Jõgevamaa Metsaseltsist www.kassinurme.ee

• 30. aprillil linnarahva metsapäev kell 14:00 Tartu raekojaplatsil - puuvolikogu avamine, metsapealinna tiitli üleandmine Tartule ning võistlused ja show linnarahvale. Päeval toimuvad jooksvalt puulõhkumise võistlused, saemontaaž ja saagimisvõistlus. Õhtul kell 18:00 on päeval toimunud võistluste finaalid ning mootorsae käsitsemise oskusi näitavad omaala parimad ja oma võimaluse saavad ka pealtvaatajad. Ei puudu ka muusika ja show.

• 30. aprillil Metsanädal 2010 raames toimunud võistluste autasustamine kell 16:00 Tartu Antoniuse Õues – autasustatakse parimaid joonistajaid, fotograafe, essee kirjutajaid ning samuti ka parimaid metsalaulu loojaid. Autasustamise vahele on pikitud ka väike kultuuriprogramm.

• 26. -27. aprillil Rändava lodjakoja töötoad – Tartu Kevadpäevad 2010 ja Metsanädal 2010 - handi haabja ehitus

• 26. aprillil koolinoorte orienteerumisvõistlus Toomemäel – metsandusalaste lisaülesannetega orienteerumisvõistlus koolinoortele. Mängu tuleb panna nii kogutud teamised, hea silmamõõt kui ka sportlik vaim ning kiirus.

• Metsanädal Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis:

JALUTUSKÄIK METSAS (27.- 30. aprill) Sobilik koolieelikutele
Teeme vabaõhumuuseumi territooriumil väikese metsaskäigu, õpime tundma tavalisemaid metsataimi, kuulame ja vaatleme linde, otsime loomade tegutsemisjälgi. Räägime metsa ja puidu tähtsusest Eesti talurahva elus.
Kuni 25 last, kestvus: 1,5 tundi

JALUTUSKÄIK METSAS (27.- 30. aprill) Sobilik 1.- 6. klassile
Metsaskäigu jooksul õpime tundma tavalisemaid metsataimi, vaatleme ja kuulame linde, otsime loomade tegutsemisjälgi. Räägime erinevatest metsatüüpidest (lehtmets, oksapuumets, segamets), rinnetest, organismide omavahelistest seostest metsas (toiduahel, looduslik tasakaal). Räägime ka metsa tähtsusest ja puidu kasutamisest eesti talurahva elus.
Kuni 25 last, kestvus: 1,5 tundi

Programmide tellimiseks helista 654 9126 või kirjuta kuiekool@evm.ee

• RMK matkapäevad Tartus


Metsanädala korraldajaks on MTÜ Eesti Metsaselts, mis on alates 1991. aastast aktiivselt organiseerinud metsanädalate, seminaride, konverentside, kutsevõistluste, näituste ja muude samalaadsete ürituste korraldamist. Eesmärgil propageerida ja õpetada tundma metsaelu on EMS aidanud levitada ning kirjastada metsandusalaseid trükiseid, osalenud metsapoliitika kujundamisel, esitanud omapoolseid hinnanguid ning ettepanekuid metsandusalaste seaduslike aktide ning projektide kohta. Metsanädala korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet