Nr. 4/2006


Olümpiaad
Üheksa riigi osavõtul

Balti informaatikaolümpiaad 2006

Eesti noored programmeerijad tõid Balti informaatikaolümpiaadilt koju kolm medalit: kaks hõbedat ja ühe pronksi. Sügisest stardib lisaks olümpiaadile ka üks uuelaadne informaatikavõistlus.

Balti informaatikaolümpiaad

Tänavu peeti see Soomes ja oli järjekorras juba kaheteistkümnes.

Eesti lipu all esinesid võistlejatena Laur Tooming (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klass), Aleksandr Nikiforov (Ahtme Gümnaasiumi 12. klass), Rivo Laks (Pärnu Ühisgümnaasiumi 12. klass), Indrek Klanberg (Tallinna Reaalkooli 11. klass), Gert Palok (Pärnu Koidula Gümnaasiumi 12. klass) ja Timo Petmanson (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klass) ning juhendajatena EIO zhürii liikmed Ahto Truu ja Avo Muromägi.

Soomes olid üksteiselt mõõtu võtmas üheksa Läänemere äärse riigi – Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Saksamaa ja Poola – esindused, kokku 53 noort programmeerijat. Meie poistest võitsid Indrek ja Laur hõbedase ning Rivo pronksise auraha; neljast kuldmedalist ühe jätsid soomlased koju, ülejäänud kolm võtsid endale kõigil rahvusvahelistel võistlustel kõvade tegijatena tuntud poolakad.

Tänavuse olümpiaadi hooaja lõpetab augustis Mehhikos peetav ülemaailmne võistlus, kus meie koondises on Indrek, Laur, Rivo ja Aleksandr. Lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumile aitavad sõidukulusid katta Hansapank, Skype, Microsoft ja WM-data. Lähemat infot nii BOI kui IOI kohta saab, nagu ikka, TÜ Teaduskooli informaatikaosakonna veebilehelt http://www.ttkool.ut.ee/comp/ .


Informaatikaviktoriin Kobras

Kui kõik läheb plaanipäraselt, on Eesti informaatikahuvilistel õpilastel sellest sügisest alates ka üks uus võistlus, millel osaleda. Leedust alguse saanud Kobras keskendub arvutiteaduse ja programmeerimise asemel “laiatarbeinformaatikale” – küsimused on sellised, millele vastamise oskusest peaks kasu olema kõigil, kes arvutit millekski muuks kui vaid mängimiseks ja piltide vaatamiseks kasutavad. Ülesanded valmistab ette rahvusvaheline töögrupp, milles Eestit esindavad EIO zhürii liikmed, tehnilise platvormi viktoriini läbiviimiseks annab Miksike.


Veebruaris ja märtsis Miksikese ja TÜ Teaduskooli koostöös korraldatud pilootprojektis osales ligi tuhat õpilast, mis annab lootust, et sellest võistlusest saab populaarne ettevõtmine. Lähem info juba septembris aadressil
http://www.miksike.ee.


AHTO TRUU (1972) on WM-data tarkvaraarendaja, EIO zhürii esimees. ahto.truu@ut.ee



Ahto Truu