6/2007Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

sõnumid
Loodusfoto võidupilt

Soome Aasta Loodusfoto peaauhinna võitis Lassi Rautiainen fotoga “Tagaajamine” hundikarjast, kes ajab taga ühte karu. “See on võitlus toidu pärast,” selgitab Lassi. “Karud ja hundid kisklevad tihedamini kui arvatakse.”
Foto sündis möödunud aasta juulis. “Läksime pühapäeval, 23. juulil, kolme erinevasse varjesse,” räägib Kuhmos elav ja üksteist erinevat varjet omav Lassi, “väikseimas istus Norra fotograaf oma tütrega, teises Shveitsist pärit paar kahe lapsega ja mina olin suures varjes koos Rootsi kolleegiga. Õhtuvalguses pildistasime ahmi. Kui läks hämaramaks, siis mitmeid karusid ja kahte hunti. Ootasime väga, et hommik tooks veidike lisavalgust. Liiga kaugel olid hundid, kes ahistasid karu. Siis juhtus midagi imelikku – kolm hunti ründas suure kiiruga karu. Metsaott läks ähmi täis ja põgenes. Jälgisime varjest, kuidas hundikari jooksis. Sündis pildiseeria ja viimasesse kaadrisse mahtus ka karu, kui hundid jõudsid temani.”
Lassi digikaamera säriaeg oli sätitud pikaks, sellest tuleneb ka foto ebateravus ja võib-olla ka erinevus n-ö tavapiltidest. Arvatakse, et just see tõi Lassile võidu – nimelt selle aasta konkursil Soomes hindas zhürii esimehena fotosid tuntud Ameerika fotograaf Frans Lanting, kelle raamatutes on palju ebateravaid liikumisfotosid. Aga Lanting oskab ka hinnata pildi haruldust – ta teab, kui vähe võimalusi on Euroopas hunte pildile saada. Lassi ei osale fotovõistlustel tihti, kuna need võtavad tema sõnul palju kallist tööaega ära, ja lisaks arvab ta, et võistlused on üks paras loterii. Seekord tõmbas siis võidupileti tema!

NB! Kevadel kutsub Lassi Loodusesõbra lugejaid ja fotohuvilisi neljapäevasele fotosafarile oma varjetesse. Sellest lähemalt meie veebruarinumbris.
Foto leiate trükiväljaandest.Helen Arusoo
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet