2/2002Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

SÕNUMID
Eestlaste ettevõttel selgub Euroopa ilusaim linnulaul

25. mail selgub Linnueurovisiooni võitja: veebiküsitluse kaudu selgitatakse Euroopa ilusaim linnulaul.
Kui Dave Bentoni ja Tanel Padari mullune võit tõi Eurovisiooni lauluvõistluse korraldamise au ja kohustuse Eestile, pakkus Eestimaa Looduse Fond (ELF) oma abi n-ö "rohelise lauluvõistluse" läbiviimiseks. Eesti võinuks lisaks laulu armastava maa mainele sedaviisi võita tunnustust ka loodust hoidva paigana. Idee paraku vajalikku toetust ei leidnud ja ELF tuli välja uue mõttega: korraldada rööbiti Eurovisiooni lauluvõistlusega Linnueurovisioon. Appi kutsuti ka Eesti Ornitoloogiaühing ja Tele2.
Võistluse põhiidee on lihtne. Euroopa linnukaitseorganisatsioonid aitasid rahvusliku eelvooru kaudu selgitada oma riiki esindava linnulaulu. Kõiki neid laule saab kuulata selleks eraldi koostatud veebilehelt ning Euroopa kauneim linnulaul valitakse just sellel lehel ajavahemikus 25. aprillist 25. maini toimuva hääletusega.
Võistluse vastu ülesnäidatud huvi on küllalt suur. Päevaks, mil toimetus selle ajakirja numbri trükki andis, oli registreerunud 20 riiki. Esimestena teatasid oma lemmiku hispaanlased: selleks sai meie kivitäksi sugulane must-kivitäks. Pole midagi hullu, kui sama linnuliigi esitavad lõppvooru mitu riiki: ongi huvitav kuulata, kas üks ja sama liik laulab eri riikides ikka ühtviisi. Mõnede liikide puhul võivad erinevused kaugete paikkondade vahel olla vägagi suured.
Eestis tegi eelvaliku ornitoloogiaühing; rahvuslikus voorus sai valida tuntud laululindude soo-roolinnu, punarinna, laulurästa, ööbiku ja mustpea-põõsalinnu, hääleka peoleo, rahvuslinnu suitsupääsukese ning huvitavate häältega mitte-laululindude tikutaja, rohunepi ja sookure vahel. Loodusesõprade lemmikuks osutus ööbik.Loodus
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet