4/2008Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

raamaturott
Mere randumine Undva panga all

Eesti looduslikud helikeskkonnad
Salvestus: Ivar Vinkel
© Ivar Vinkel 2008
Kui närveldavad mõtted vahel hinge närivad, siis soovitan rohuriiuli juurde ehk muusikapoe looduskeskkonna plaatide osakonda minna ja küsida Undva laineid. Panete kõrvaklapid pähe – hiljem kodus – heidate pikali või võtate mõnusa poosi diivanil ning juba järgmisel hetkel valgub suur-suur rahu otse pähe.
Tähele tuleks panna aga seda, et iga merelainete plaat teid samasse rahulikku seisu ei pruugi viia. Nagu ilm on mõnikord tormine, siis jälle vaikne, on erinevad ka lindistatud lained ja nende mõju. Oleneb, kas helid salvestati mässava tormiga või tuulevaikuses. Ivar Vinkel, plaadi autor, on Tallinna Ülikoolis uurimise alla võtnud ka erinevate loodushelide ja meie hingeseisundi muutumise võimalikud seosed. Osa laineid, ütleb ta, sobivad vaimu ergutamiseks, teised meele vaigistamiseks. Ivar on loodushäälte lindistamisega tegelenud juba 10 aastat ning teab seda asja.
Tema “Mere kolm randumist”-nimelisel helikandjal on Tagalahe-äärsel ülesvõttel hoopis teised rütmid ja teised mõjud: pigem jõudu andvad, tegudele ergutavad. Nii et, kui vaja end turgutada aktiivsemaks, sobiks ehk see plaat (müügil vaid Loitsukelleris ja otse autori käest). Kümne aasta eest salvestatud Panga laineid kandev plaat (veel poodides müügil) on aga jällegi nii mõnusalt rahustav, et teadaolevalt on kaks edukat sünnitust – üks neist kodusünnitus – Ivari lindistatud merelainete saatel korda saadetud.
Ent kui tahad kindla peale teraapilisi ja uinutavaid helisid, peab teadma, mis plaati valida. Undva loks on nagu vaikne meresopike kodulahe rüpes, laulmas kodust turvalist laulu. Nukrutseda ja muretseda üldse ei lase.Helen Arusoo
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet