3/2010Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

raamaturott
Delirio Amoroso

Kersti Rea
Kujundanud Aavo Ermel
Toimetanud Janne Jõgi-Martin
Tallinn, 2009
160 lk

Suvepäevik Lõuna-Eesti metsajärveäärsest suvilast, pikitud sealt võetud fotode, kohalikke loodusande (hauge, seeni, maasikaid) sisaldavate hõlpsate toitude (retseptid!) ja vanade kokaraamatute reprodega. Auväärse Aavo Ermeli üllatavas kujunduses.
Ehkki Eestis leidub kaugelt üle tuhande järve, ei ole mitte igaühel võimalik veeta perega suve (justkui oma) järve ääres ja (suhtelises) vaikuses.
Paljud meist suvitavad tiheasustatud aladel, kus rukkirääkude saagimist asendab muruniidukite katkematu lõrin ning õhtutundidel kõrgenevad alkohoolsed hääled komplektis raadiotümakaga ei kõla kaugeltki nii sümpaatselt kui Delirio Amoroso - armastuse deliirium. Kes enne ei teadnud, saab nüüd teada, et nii on nimetanud ühe oma kantaadi Georg Friedrich Händel – mida autor ühel ilusal augustiõhtul paati kaasavõetud raadiost kuulas. Ta kirjutab: „Sekkusime täna õhtul tahtlikult Vaikusesse, lastes oma vanast muusikaaparaadist tulenevatel baroksetel helidel loodusesse voolata. Muusika on kindlalt üks kõrgemaid kunste ja nautida seda ilu keset kõrgeimat ilu – Loodust… Tunnen ülevuse- ja õnnetunnet, et olen sündinud siia maailma ja saan sellist ilu kogeda.”
Pisut blogiliku ja nautleva koega minajutustustest klaaruvad teisedki, tõsi – kõik küll mitte nii kooskõlalised hetked. Loodus võib olla vahel ka hirmutav – aga siis saab ju toaukse sulgeda.
Tõesti sümpaatne, et Delirio Amoroso ei kõnele mitte Itaaliast ja Hispaaniast, vaid omast Eestist. Unistus vaiksest, kuid eneseavastuslikust suvest ühe kodumaa järve kaldal ei pruugigi olla täitumatu, seda sisendab teos meile kõigile kindlasti.

29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet