4/2011Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

raamaturott
Tervendavad aiad

Kadri Maikov
Toimetanud Piibe Kohava
Kujundanud Jan Garðnek
Pegasus, 2011, 160 lk

Siiras, emotsionaalne ja tänuväärt raamat. Maastikuarhitekt Kadri Maikov pöördub oma raamatuga meie kõigi poole. Igaühel meist ei pruugi olla aeda, kuid kõik me tahame (vähemalt vahetevahel) aias viibida. Tervendavad aiad on mõeldud ka tervetele inimestele, ütleb autor.
Küllap on igas inimeses olemas tundekeeled ja tundeskaalad, mis talle ütlevad, mida parajasti teha. Ütlevad ka seda, millal ja millisesse aeda minna ja milliseid taimi oma aeda istutada. Häda on selles, et modernses maailmas on meie maailmatajumise aparaadid sageli kinni roostetanud, rikkis, ei tööta. Nii vajamegi nõuandeid, äratust, õlalekoputust, kuidas suhelda loodusega, millist loodust enda ümber tuua. Ja vastavaid juhiseid Kadri Maikovi teosest kindlasti leiab.
Aed tähendab iseäranis palju linlasele, maast olude sunnil kaugenenud inimesele. Kadri Maikovi raamatus leiduvad terved peatükid neile, kes on sunnitud oma kodust eemal olema. Eraldi on vaatluse all näiteks vähihaiglate aiad, psühhiaatriakliinikute aiad, lastehaiglate aiad, hospiitside ehk surijate hooldusasutuste aiad.
Esitatakse erinevaid teooriad, koolkondade seisukohti, autori enda kogetut. Lähenemisnurk on pigem arhitekti, vähem aedniku oma. Kirjasaanu tundub põnev, kohati isegi müstiline, õpetlik ja tegutsemapanev.
Raamat on ka kaunilt kujundatud. Autor viitab eessõnas, et fotod on tehtud tema õppereisidel Inglismaale ja Ameerika Ühendriikidesse. Kahjuks puuduvad paljud pildiallkirjad, aga see selleks. Kõige tähtsam on, et „aiateraapia käigus täheldatakse inimese tähelepanuvõime ja tuju paranemist.”

29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet