1/2012Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

sõnumeid meilt
EKO: kiitust Tiiu Raiale, laitust Juhan Partsile

Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO) kuulutas 2011. aasta keskkonnategijaks keskkonnaministeeriumi veeosakonna kauaaegse nõuniku Tiiu Raia. Keskkonnakirve pälvis aga teist aastat järjest majandus- ja kommunikatsiooni minister Juhan Parts.
Pikka aega keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõunikuna töötanud Tiiu Raia pälvis tunnustuse pikaajalise pühendunud töö eest Eesti veekogude kaitsel. Eriti tõsteti esile seda, et hiljuti on paljud asulad saanud tõhusad reoveepuhastid ja põllumajandusettevõtted lekkekindlad sõnnikuhoidlad. Eesti on suutnud likvideerida enamiku HELCOMi (Helsinki Commission) nn valupunkte ja võtab tõsiselt ka eesmärki saavutada aastaks 2015 kõigi veekogude hea seisund. Tänukirja andis Tiiu Raiale keskkonnaministri aastalõpu vastuvõtul EKO esindaja Kaja Peterson. EKO keskkonnateo nominendid olid seekord veel Gennadi Skromnov Eesti Päevalehe „Eesti asjaks” valitud loodus- EKO kaamerate initsiatiivi eest ning Urmas Vahur Kurese loodushoiutalus pärandkoosluste taastamise, ohustatud liikide elupaikade loomise ja loodusväärtuste tutvustamise eest.
Aasta keskkonnakirve pälvis majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kes eelistab endiselt põlevkivienergeetikat taastuvenergiale ning kelle juhitav ministeerium ja maanteeamet teevad ikka veel kulutusi Saaremaa püsiühenduse loomiseks. Selle keskkonnamõjude hindamise aruanne ei arvestanud ekspertide järeldusi ning pole kooskõlas säästva arengu põhimõtetega. Samuti taunib EKO keskkonnaameti aruande heakskiitvat otsust. Juhan Partsile pakkus aasta keskkonnakirve valimistel tugevat konkurentsi Eesti keemiatööstuse liidu tegevdirektor Hallar Meybaum fosfaate sisaldavate pesupulbrite propageerimise eest. EKO annab aasta keskkonnateo ja -kirve tiitlit välja alates 2006. aastast.EKO
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet