4/2002Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

SÕNUMID
Matkasiht – Vitipalu

Ülemaailmsel keskkonnapäeval, 5. juunil, avati Elva külje all Vitipalus Tartumaa pikim, 14,4 kilomeetri pikkune matkarada.
Vapramäe-Vellavere-Vitipalu sihtasutus on varem rajanud hinnatud retkemarsruute Vapramäele. Nüüd on jõutud järjega Vitipallu, kus on olemas 14,4 kilomeetri pikkune jalgsimatka rada, 23,5-kilomeetrine rattasõidutee, lastele mõeldud pooleteisene nõiamajaga seikluste rada ja 2,3-ne Viti järve ring. Raja avamise päevaks oli valmis saanud ka neli voldikut: üks neist tutvustab Vitipalu maastikukaitseala, ülejäänud kolm aga matkaradasid.

14,4-kilomeetrine rada käib peaaegu terve 900-hektarilise Elva jõe ürgorus paikneva kaitseala läbi. Vallavanem Esta Tamm ütles avamisel, et matkaradade rajamine ja korrashoid nõuab hoopis väiksemaid kulutusi kui kultuurimaja või spordihoone, aga rahvast käib neil küllap rohkemgi – samuti kultuuri ammutamas ja sporti tegemas, sest üles- ja alaspidi nõlvu kulgevad rajad hoiavad ihu trimmis, teabetahvlid ei lase aga vaimul kärbuda.

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu sihtasutuse juhataja Gea Järvela jagas rohkem kunstiteose moodi tänukirju, esimese sai muidugi riigimetsamajandaja RMK, kellega kahasse kõik suured teod tehtud ongi. Aga eelkõige on nad tehtud kohalike entusiastide kätega, veel eelmisel hilisõhtulgi olnud mõnel mehel asja uutele rajatistele viimast lihvi anda. Õige pea kerkib rajaserva ka vaatetorn.

Avamisel tegid külalised vaid väikse tiiru Viti järve lähistel, aga sellel pisirännulgi nähti ära, millise veidra ja ainulaadse mõhnastiku on jääajajärg Elva jõe ürgorgu jätnud, kuidas näeb välja mets, mida inimene juba mõisaajast peale kuigivõrd raiunud pole, milline on vesiroosiilu Viti järvel ja kui järsud võivad mõhnanõlvad mõnes kohas olla.

Huviline leiab Vitipalu matkaparadiisi Elva idaservas raudtee taga asuva lasketiiru juurest, mis suusahuvilistele tuntud Tartu maratoni finišipaigana. Seal on parkla ja infotahvel, 14,4-kilomeetrise raja algus ja juhatussõnad teistele radadele.Loodusajakiri
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet