2/2003Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

Juhtkiri
KUI ROHELISED ON ROHELISED?

Eesti Roheline Liikumine on nüüdseks tegutsenud 15 aastat. Alustanud üsna hoogsalt, vahepeal veidi soikunud. Nüüd tegutseb jälle tõusujoones. ERL pole Eestis ainus loodustundlikku tegevust arendav ühendus. On Eesti Looduskaitse Selts, mille nii mõnegi maakonna seltskonnad ajavad üsna tõhusat asja. On Eestimaa Looduse Fond, mis viimastel aastatel on püüdnud tegutseda mitte ainult programmipõhiselt, vaid ka loodushuvilisi ühendavalt. On Eesti Ornitoloogiaühing, mille linnutegevus on hõlmanud üha enam kaasaliikujaid. On üliõpilaste looduskaitseseltsid, on pärandkoosluste kaitse ühing. Üsna palju loodushuvilisi huvirühmasid on koolides.
Nii et seepärast tundub, justkui Eesti ühiskonnas loodustundlikkus üha kasvaks. Teiselt poolt saame muudkui teada, et vastuseis näiteks meie prügimajanduse korrastamisele suureneb. Et meie pargid on ohus uusehitajate surve all, et meie rannad tavainimeste jaoks sulguvad.
Riigikogu valimistel olid põhiteemaks maksukord ja lastetoetused. Keskkond ja loodus meie parteidele justkui eriti palju korda ei lähe.
Ometi on roheliste rattaretked siiani elus, ometi edenevad keskkonnafestivalid, ometi lähevad inimestele korda meie metsad ja teeäärte puhtus.
Seepärast tundub meie loodusajakirjadele, et Eestis on tekkinud olukord, mis võimaldab uuesti ühendada loodustundlike inimeste jõude ning nelja aasta pärast minna valimistele omaenda ideede, tahte ja oskustega. Aega on selleks piisavalt ning küllaldaselt on ka võimalusi ühendada jõud oma kodumaa looduse kaitseks.
Eesti rohelised pole enam nii rohelised, et tegutseda ühekaupa.

29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet