5/2003Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

Raamatud
Hea usu peale

Paul Hawken, Amory Lovins, Hunter
Lovins
Looduskapitalism
Uue tööstusrevolutsiooni algus
Tõlkinud Marek Dreving
Tänapäev, 490 lk

Looduskapitalism” on üks kummaline raamat. See on kirjutatud ameeriklaste poolt, kes püüavad poolel tuhandel tihedalt täis kirjutatud leheküljel meile selgeks teha, et säästlikult ja keskkonnasõbralikult majandamine, tootmine ja lihtsalt elamine on kasulik nii vaimselt kui materiaalselt. Samas ilmub see eesti keeles ajal, mil USA administratsiooni ei saa kuidagi süüdistada säästva arengu toetamises.
Kuidas siis ikka nõnda? Miks siis ometi ärihaid ei taha veelgi enam teenida ning astudagi sotsiaalse õigluse ja looduskapitali säilitamise ning suurendamise rajale? Võib-olla on autorid unustanud, et lühiajaliste tulude jahtimine on üksikfirmale või ettevõtjale kindlasti kasulikum – või vähemasti näib tunduvalt kasulikumana, kui kaugemate ning säästvamate plaanide seadmine. Parem varblane peos kui tuvi katusel!
Seda näeme ju Eestiski igal sammul. Ometi on “Looduskapitalism” selle poolest huvi - tav, et visandab meile pildi, milline võiks ärimaailm olla, kui kõik selles tegelejad aru pähe võtaksid. See on kirjutatud hea usu peale.
Hoobilt seda raamatut läbi lugeda on küll vägitegu, nõnda tummine on selle tekst ja nõnda vähe illustratiivset materjali. Kuid aeg-ajalt lehitseda – miks ka mitte. Lõppude lõpuks paneb ju häda ja viletsus kõik paika. Juba nüüd ilmnevad esimesed märgid, et Eestiski napib vett. Ja varsti saab Tallinna linnaruum otsa, nii et inimene lihtsalt peab sellest linnast põgenema. Saame siis sellest raamatust lugeda, milline meie ümbrus vähemasti oleks võinud olla.Tiit Kändler
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet