5/2004Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

sõnumid
Vereta Jaht tabas haruldased kaadrid huntidest

Maikuus Nõval toimunud seitsmenda Vereta Jahi üks kõrghetki oli kolme fotograafi ja jäägri poolt nähtud huntide kitsepüüdmine. Kes üldse midagi jahist teab, oskab hinnata õnnelikku juhust, mis loodusfotograafe laskis huntide tegevust pealt näha: isegi kogenud jahimehel ei pruugi seda elu jooksul ette tulla.

"Sõitsime kolme fotograafiga dzhiibiga ringi, otsisime, mida pildistada. Jääger oli roolis," jutustab loodusfotograaf Heiko Kruusi. "Toomas Tuul, mina ja Margit Kurvits jäime vaatama ühte kitse põllu peal. Siis kits läks minema, aga eemal märkasime veel teist kitse, seetõttu jäime hetkeks sinna kanti veel pidama. Vaatasime aga, et kits on kaugel, pilti teha ei saa, lähme minema. Samas märkas jääger - põld oli suur -, et kaks hunti on põllul. Tuul puhus kitse poolt huntide poole, seetõttu kits ei saanud aru, et hundid on põllu servas. Hundid vaatasid, kuidas kits sõi rohtu ja ise jalutas muudkui huntide suunas. Äkki hundid taipasid, et söök läheneb ning kükitasid rohu sisse varitsema. Kui kits oli lähedal, siis ühel hundil katkes vist kannatus ja ta asus kitse taga ajama. Hundid jooksid meie suunas. Klõpsisime muudkui fotosid teha, meid nad ei märganud. Kui kits pääses metsa vahele, keerasid hundid ringi ja ei ajanud enam kitse taga."

Väärtuslikud kaadrid olid aga käes, ja nüüd ka siin ajakirja kaante vahel.
Samas jäi Vereta Jahil tabamata selle aasta vapiloom - ilves. Ent varjatud eluviisiga looma ongi väga raske kaamera ette saada. "Jahi tulemused on iga aastaga järjest paranenud," kiidab korraldaja Tiit Hunt. "Paljud, kes alguses ei tundnud loodust üldse, on tublisti juurde õppinud."

Kolm päeva kestnud Vereta Jahist võttis seekord osa 26 loodusfotograafi, nende hulgas oli nii proffe kui asjaarmastajaid. Ent seni on võistlusel saanud kandideerida ainult fotofilmile jäädvustatud kaadrid, digiaparaadid on olnud mängust väljas. "Järgmisel aastal muudame reegleid," kinnitab Tiit Hunt, "valigu ise, kas tahetakse teha tavalise fotoka peale või digikaameraga. Paljud on nüüd digi peale üle läinud ja kaamerad on nii heaks muutunud, et nendega kõlbab ka looduspilte teha," arvab Hunt.

Þürii, eesotsas Tiit Leitoga, kuulutab võitjad välja oktoobri lõpus, seniks saavad soovijad neti teel oma lemmikule hääle anda Ilm.ee-s või RMK koduleheküljel.Helen Arusoo
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet