5/2004Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

Matsalu filmifestival
Jeffery Boswall, zhürii esimees: “Kurvad filmilõpud on hetketrend.”

Milline oli festivali tase?

Häid filme oli palju. Õigluse huvides lasime matemaatikal zhürii liikmete punkte kokku liites otsustada, kes on võitjad.

Mulle jäi silma selle festivali põhjamaine aktsent. Teemad olid üsna Põhja-Euroopa kesksed või rääkisid Venemaa põhjaaladest. Järgmiseks aastaks võiks kavva võtta ka filme Aafrikast, Vahemere äärest. See on vaid minu soovitus. Samas muidugi selle piirkonna teema meeldib mulle, olen ka Eestit mitu korda külastanud. Esimest korda Fred Jüssiga kirjavahetust pidanuna 1981. aastal.
Tahan sedagi öelda, et festival oli hästi läbi viidud. Uskuge mind, ma ei kiida asjata. Olen olnud kuue-seitsme festivali zhüriis ja külastanud mitmeid.


Ega Teil filmide vaatamise järel rõhuv meeleolu tekkinud, lõpetas ju suure osa filmide mõni loomast peategelane kurvalt või anti hoiatav sõnum inimkonnale?


Võib öelda, et sellised filmilõpud on hetketrend. Inimene käitub halvasti, looduses on reostus, kliima soojeneb – see kõik on õige ja sellest tuleb rääkida. Kui see aga kordub järjest filmide lõpus, võib see ka vaatajale tüütavaks muutuda.Kui laps olin, näitasid filmid rahulikus toonis looduse ilu ja rääkisid harivalt loomadest. Nüüd on ka loodusfilmides action, seebiseriaalilik story.


Nii nagu on mood naiste rõivastuses, on mood ka loodusfilmide tegemisel. Peapõhjus see, et meil on palju telekanaleid, konkurents vaataja haaramiseks on suur. Nii maksab filmide stiil ja ülesehitus lõivu telelihtsustamisele. Neis on palju sentimentaalsust, võltsi melodraamat. Arvatakse, et publik ootab seda. See suundumus kurvastab, kuid ega nii pole vaid loodusfilmide valdkonnas. Samas ma pean ütlema, et siin festivalil oli seda vähe näha.Malle Pajula
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet