2/2005



Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

Looduslaps
Loodusviktoriin lahendati haigena kodus

Talvel toimunud loodusviktoriini üks võitjatest, Marit Puusepp (15), elab Palmses. Unistab aga reisimisest kaugetesse maadesse – Kana­dasse, Austraaliasse ning Uus-Mere­maale. Just Uus-Meremaa looduses on ju filmitud tema lemmikraamatu “Sõrmuste isand” süžee.
Marit: “Uus-Meremaa rohelus ja sära jätsid filmis mulle vägeva mulje, väga omapärane kant tundub olevat. Eriti tahaksin näha neid mägesid, kus Moria-kohad olid üles võetud ning Kääbikla ümbrus.”


Mis raamatut Sa praegu loed?

Täna alustan just Gerald Durrelliga, “Aie ja mina”. Olen päris palju Durrelli lugenud eelmisel aastal, väga meeldis. Põnev, kuidas ta kirjutab oma seiklustest loomadega.

Praegu loen ka paksu teost, John B. Teeple’i “Maailma ajalugu”. Antiikaja juures olen, seal on palju illustratsioone, kronoloogiat. Armastan üldse palju lugeda. Aga tegelikult loodusajakirjade viktoriinist võtsin osa tänu sellele, et jäin haigeks ja oli aega netist küsimustele vastuseid otsida. Õigete vastuste leidmine ajakirjadest läks suhteliselt kiirelt, olin juba enne Looduse lugeja ja osa küsimusi olid tuttavad.


Kelleks Sa tahad suurest peast saada?
Oled võitnud mitmeid bioloogiaalaseid viktoriine...

Ei tea, huvisid on nii palju.


Kust huvi looduse vastu pärineb?

Mulle on sattunud head bioloogiaõpetajad ja olen alati olnud ümbritsetud loodusest. Meie koduõue Palmses on vanemad istutanud väga palju erinevaid puid ja põõsaid, ükskord lugesin üle – sain ligi 150 liiki. Sügisest lähen küll Tallinna Reaalkooli (praegu õpib Marit Kadrina Keskkoolis), aga hästi ei kujutagi linnaelu ette!

VIKTORIIN AJAKIRJADE ARTIKLITEST


Kuidas teha nii, et õpilased klantsajakirjade poolt üle ujutatud turult ka tõhusama lugemismaterjali avastaksid? Bioloogiaõpetajad Edith Maasik (Kohila Gümnaasium) ja Ene Lehtmets (Tabasalu Ühisgümnaasium) on otsustanud avastamisretke lastele kergemaks teha. Nende korraldatud iga-aastane viktoriin põhineb ajakirjades Eesti Loodus ja Loodus ilmunud artiklitel. Viimati 2004 detsembris istusid Rapla õpilased peadpidi internetis ning otsisid loodusajakirjadest õigeid vastuseid. Põnevamad küsimused panid iseenesest väljaannetes tuhnima: “Ainult üks eestlane on intervjueerinud Neil Armstrongi – meest, kes astus esimesena Kuu pinnale. Kes on see eestlane ja mis tööd ta teeb?” Kui ei tea, vaata vastust viktoriini koduleheküljelt:
http://www.eformular.com/katiene/loodusviktoriin

Viktoriinis osales sel aastal 122 last 22 koolist. Raplamaalt, Harjumaalt ja Lääne-Virumaalt. Parimatele olid auhindadeks ajakirjade tellimused, looduskalendrid ja muud toredat. 15. novembrist kuni 15. detsembrini 2004 osalesid 6.– 9. klasside õpilased. “Tublid olid kõik, eriti need, kel jätkus visadust kõigi kolme vooru jaoks,” kiitsid korraldajad. “Täname Raplamaa Omavalitsuste Liidu Arengufondi, Rap­la Keskkonnateenistust ja Tabasalu Ühisgümnaasiumi, kes toetasid üritust auhindadega.”

Ajakirjad Loodus ja Eesti Loodus tänavad korraldajaid omakorda toreda viktoriini eest.



Helen Arusoo
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?