3/2006Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

Raamat, dvd
Loodusega sina peal

Loodusega sina peal
Kaarel Aluoja
Retki Süda-Eestisse
OÜ Saarakiri 2005
112 lk

Kaarel Aluoja “Loodusega sina peal” on tänuväärne raamat Järvamaa loodusega tutvumiseks. Autor Kaarel Aluoja on endine Järva Teataja ajakirjanik ja praegune Laupa põhikooli direktor.
Aluoja koondab oma raamatusse ajalehes Järva Teataja ilmunud sarja looduslugusid. Kokku kogutuna ja kõvade kaante vahel ilmununa tekib ilus ülevaade selle piirkonna loodusväärtustest.
Järvamaalt võib autoga kiiresti kihutades poole tunniga läbi sõita, nähes teede ääres vaid suuri põlde, natuke metsa ja soiseid võserikke. Tundub, et siin ei ole midagi, mis peatuma sunniks. Siinsed väärtused on hästi peidetud kiirustava, pealiskaudse pilgu eest. Loodusega sina peale saamine nõuab süvenemist. Just seda see raamat teha aitabki. Karstialad ja allikad, rabad ja rabasaared, paemurrud ja ohvrikivid. Kirjutaja on üles leidnud inimesed, kes teavad, tunnevad ja mäletavad. Nemad lugejat loodusele lähemale juhatavadki. Kohad ja paigad avanevad meile läbi nende inimeste silmade. Autor on nendega hästi jutule saanud.
Mõni artikkel kogumikus jäi liiga üldsõnaliseks ja seos Järvamaaga otsituks (linnuturismi lugu).
Kritiseerida võiks ka raamatu fotode taset, mis peaksid olema paremad just tehnilisest küljest, näiteks esikaas ja teisedki suured pildid. Kirjutada ja pildistada üheaegselt hästi ei ole võimalik. Fotograafi kaasamine oleks andnud kindlasti parema tulemuse. Raamatu väljaandmise tarvis mõnda paika uuesti üle pildistada poleks samuti paha olnud. Samas ei ole “Loodusega sina peal” fotoalbum, selle teose eesmärk on teine.
Hoian seda raamatut riiulil käeulatuses, et aeg-ajalt sirvida ja üle lugeda. Seda selleks, et õigel ajal õigesse kohta minek ei ununeks.Ingmar Muusikus
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet