6/2012Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

UUDISED
Roheliste Rattaretk 13.-15.05.2011 Saaremaale!

Järjekorras 22. rattaretk "Kuidas elad, Saaremaa?" toimub 13.-15. mail 2011.

Eelregistreerimine Tallinnas ajakirja "Loodusesõber" toimetuses Endla 3, 4. korrusel 18. aprillist 9 maini E-R kl 11-18 (v.a 22.04)

Osalustasu eelregistreerimisel kuni 9. maini (k.a.) maksab õpilastele, ISIC kaarti omavatele üliõpilastele, ITIC kaardi omanikele ja pensionäridele ning *ajakirja Loodusesõber tellijatele 32 €, täiskasvanutele 42 €. Pärast eelregistreerimise lõppu ja rattaretke stardisregistreerujatele hinnad vastavalt 45 € ja 55 €.
*Ajakirja Loodusesõber tellijale rakendub soodustus ainult aastatellimuse tasumisel! Soodustus on 1-le piletile!

Transport
Retkelise ja jalgratta edasi-tagasi transport Tallinnast Kuressaarde maksab
37 eurot, Tartust 42 eurot. Hind sisaldab ka tasu laevapiletite eest. Tartust tulijatel kindlasti makseselgitusse lisada kas telefon või e-postiaadress!
Transpordikohtade arv on piiratud!

Lühidalt retke rajast:

Rattaretke rada kulgeb Lääne-Saaremaa teedel, alguse ja lõpuga Kuressaares. Saaremaa on suur ja ühe 3-päevase retkega kogu saart läbi sõita ei õnnestu.

Võrreldes viimaste retkedega, on sel aastal 2 erinevust: rattaretke algus ja lõppkontsert ei ole samas kohas; retke kolmanda päeva distants on aga mõnevõrra pikem. Retk algab Saaremaa pealinnast Kuressaarest, lõpukontsert on aga saare ühes kuulsaimas paigas Kaalis.

Kuressaare – Nasva – Tehumardi – Salme – Lömala – Kotlandi – Varpe – Viidu – Loona – Kihelkonna – Undva – Veere – Pidula – Mustjala – Võhma – Panga – Metsküla – Leisi – Angla – Karja – Kaali – Kuressaare

Laagripaigad on Loonas ja Pangal, päevateekondade esialgsed pikkused on vastavalt 49, 73 ja 70 km, kokku 192 km. Kevadise raja läbisõitmise tulemusena võivad sisse tulla väikesed muudatused, kuid üldises plaanis jäävad päevateekondade pikkused analoogseks.

Kultuuri ja keskkonnaprogramm:

Retke kultuuri ja keskkonnaprogrammid saavad lõplikult valmis aprilli alguses. Kolme päeva jooksul tutvume kohaliku kultuurilooga ja huvitavate keskkonnateemadega, meelt lahutavad Kihnu Poisid, Ska Faktor,Ivo Linna & Antti Kammiste, Lindpriid, Villu Veski jt.

Transport Saaremaale:

Kindlasti valmistab nii mõnelegi muret, kuidas suur hulk rattureid mugavalt saarde ja tagasi saavad. Muretsemiseks põhjust ei ole! Saaremaa Laevakompanii on valmis tavaliste liinireiside käigus kõik retkelised mugavalt üle vee transportima. Kõik korraga paratamatult ühte laeva ei mahu, kuid selleks ei ole ka vajadust.

e-pileteid laevadele müüakse internetis aadressil www.tuulelaevad.ee ning nii nagu ka teiste liinireiside pileteid, on ka retke päevadeks võimalik pileteid osta 30 päeva ette. Seega kehtib e-pileti ostmisel põhimõte kes ees, see mees. Unustada ei tohi siinkohal seda, et ostetud e-pileteid ümber ei vahetata! Ilmtingimata piletit eelmüügist ostma ei pea. ~2000 rattaretkelise ja ~500 auto transport ei ole laevakompaniile midagi erilist - suvistel suurüritusel veetakse edasi-tagasi kaugelt üle 10 korra rohkem reisijaid. Niisiis ilma e-piletita sadamasse jõudes peate ehk tunni järjekorras ootama, kuid samas ei teil ka põhjust kiirustada ja sundi mingil kindlal kellaajal sadamasse jõuda. Rattaretk ei ole spordivõistlus ning mitte midagi ei ole katki, kui lähete reedel rajale tund varem või paar tundi hiljem; samuti võib olla paljude jaoks mugavam, kui ei pea pühapäeval iga hinna eest ette ostetud ajaks end praamile kihutama.

Täpsem info www.rattaretked.ee
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet