1/2004Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

Raamatud
Kuidas elad, maailm?

Ajakiri Loodus ja Roheliste Liikumine korraldavad iga aasta mais roheliste rattaretke. Need retked esitavad küsimuse, kuidas üks või teine maakond, kus retk parasjagu toimub, ka elab. Sel aastal küsitakse: “Kuidas elad, Alutaguse?”
USA Worldwatch Institute küsib iga aasta alul: kuidas maailm algaval aastal elama hakkab, milline on maailma seisund? Ja püüab sellele oma aastaraamatuga ka vastata.
Sel aastal on erilise tähelepanu all tarbimine. Kuidas teha paremaid valikuid? Kuidas elada paremini, sealjuures mitte üle süües, end ja oma keskkonda mitte lõhki ostes, globaliseerudes, kuid siiski omaenese liistude juurde jäädes.
USA keskkonnaguru Lester Bowni loodud instituut töötab juba paar aastat uue mehe, Christopher Flavini juhtimisel. Tundub, et esmakordselt on seda näha selle aasta kogumikust. Uued tuuled on seda elavdanud, eriti meeleolukad on Telgitaguste-nimelised vahepalad. Need esitavad kujukalt, kuidas on mõjutanud maailma keskkonda näiteks T-särk, kilekotid, arvutikiip, bakterivastane seep, pudelisse villitud vesi, mobiiltelefon, paber, limonaad või shokolaad.
Oleme muutunud rikkamaks, paksemaks, ent mitte õnnelikumaks, kõlab kurvavõitu tõdemus. Sellest peaks küll iga tarbijaõgardliku Eesti vähegi arukas elanik aru saama. Ent aru saada on üks asi, asjade seisu muuta, aga sootumaks teine. Ja kas seda ongi võimalik muuta?
Muidugi mõista ei anna kõnealune aastaraamat neile küsimustele vastust. Või kui annabki, siis sellise, mis on niigi teada – muuta saab vaid eelkõige igaühe enese kaudu. Ent “Maailma seisund” on ometi tubliks abimeheks keskkondlasele, kes tahaks ehk aimu saada maailma seisukorrast, et selle taustal kujundada omaenese aastaraamat “Eesti seisund”. Sest igaüks peab sellise raamatu tegema ise, seni, kuni keegi ei võta kätte ja Eesti olukorra kohta regulaarset ülevaadet koostama ei hakka.


State of the world 2004

Worldwatch Institute, 244 lk

Vt www.worldwatch.orgTiit Kändler
29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet