6/2012Roheliste Rattaretke"Kuidas elad, Virumaa?"eelinfo

Roheliste Rattaretk "Kuidas elad, Otepää?" 2005 - järelkaja

Rattaretke "Kuidas elad, Soome 2002?" pildid

Rattaretke "Kuidas elad, Ahvenamaa?" 2003 pildid.

Rattaretke "Kuidas elad, Alutaguse?" 2004 pildid.

Ajakirja Loodus talgud Leevres. Vaata pilte.

UUDISED
PRESSITEADE- „Asjadele uus elu” võitjad

07.11.05

Selgunud on ideekonkursi „Asjadele uus elu” võitjad!

Augustis alanud konkursile laekus kokku 140 nutikat ideed selle kohta, kuidas vanadest oma aja ära elanud asjadest uusi ja huvitavaid tarbeesemeid teha.

Ideid oli väga erinevaid, kuid enim laekus siiski käsitööd. Tehtud oli nii salle, susse kui ka huvitavaid mänguasju. Käsitöö kõrval laekus aga ka esemeid, kus materjaliks kasutatud piimapakke ja filmitopse.

Þürii valikul osutusid võidutöödeks autokummist tehtud ratastel tool, kus saab ühtlasi ka asju hoida; vanadest vihikutest tehtud uus vihikute komplekt ning vanadest tekstiilijääkidest tehtud kaisuloom/kaelapadi. Võidutööde autorid Taavi Kuningas, Eva Nigu ja Eveli Kaur saavad võimaluse osaleda Soomes toimuval käsitöö- ja disainikursustel. Lisaauhinnad on välja pannud ka Tallinna jäätmekäitluskampaania „Prügihunt”.

Konkursi eesmärgiks oli laiemalt panna inimesi mõtlema sellele, kuidas säästa keskkonda läbi asjadele uue funktsiooni andmise.

Ideekonkurss toimus samaaegselt ka Soomes. Sealsed võitjad saavad osaleda käsitöö- ja disainikursustel Eestis.

Ideekonkurss “Asjadele uus elu” toimus projekti „Uus Elu-Uusi elämä” raames, mis on Euroopa Sihtkohaarenduse Finantseerimiskeskuse (EAKR) poolt rahastatav Lõuna-Soome ja Eesti Interreg IIIA programmi kuuluv projekt, mille eesmärk on vähendada inimeste jäätmeteket ning edendada suhtumise muutumist tarbimisse. Lisaks toetatakse vähekindlustatud inimeste toimetulekut, edendades muuhulgas neile orjenteeritud käsitöötubasid. Tugevdatakse Soome ja Eesti vahelist taaskasutuskeskuste ja naisorganisatsioonide koostööd. Projekti partnerid on Pääkaupunkiseudun Kierrätyskeskus Oy (Pealinnapiirkonna Taaskasutuskeskus), MTÜ Taaskasutus (Tallinna Taaskasutuskeskus) ja Marttaliitto Ry (Soome suurim naisliit Martad). Lisaks tehakse ulatuslikku koostööd muude organisatsioonidega.


Võidutöid saab näha leheküljel www.taaskasutus.ee.


Lisainfo:
Susan Lilleväli
Kommunikatsioonijuht
Tallinna Taaskasutuskeskus
Tel: 555 30 306
E-mail: susan@taaskasutus.ee


29/10/2012
18/10/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
20/09/2012
Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet