Eesti Looduse värskes numbris: loodusteaduslikud kogud luuleidudest geenipankadeni

Kuupäev:

thumbnail of EL1_2019

Eesti Looduse jaanuarinumber keskendub loodusteaduslikele kogudele. Nende vajalikkusest kirjutab Tallinna tehnikaülikooli geoloogiaprofessor Olle Hints. Uurime, kuidas jõuavad Eesti toidutaimed Teravmägede seemnehoidlasse. Mida peab silmas pidama inimene, kes plaanib teha putukakogu või herbaariumi, kuid ei soovi seadusega pahuksisse minna?

Marko Mägi kirjutab noorteadlaste ekspeditsioonist Réunioni saarele. Intervjuus muistse loomastiku uurija Lembi Lõugasega on juttu luude uurimisest ja arheozooloogilistest kogudest. Tartu ülikooli biotehnoloogia professor Andres Metspalu räägib geenivaramust kui eesti rahva loodusteaduslikust kogust.

Teaduskirjanik Tiit Kändler jõuab oma mõtiskluses järeldusele, et loodusteadus algas kogumisest. „Sada rida Eesti loodusest“ on kirja pannud bioloog ja loodusfotograaf Urmas Tartes, kes räägib oma fotokogust.

Juhani Püttsepp viib lugeja Vahe-Eestisse Kabala metsadesse. Jaanuarinumbrist saab lugeda ka rähnidest, Taani sõjasadamast Saaremaal, geoloogia ja arheoloogia ühendajast Constantin Grewingkist tema 200. sünniaastapäeval, kimalaste arvukusest ja Gibraltaril peetud nahkhiirekonverentsist.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Rändlinnud saabuvad!

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maastikugeneetika

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.