Eesti noori saatis rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil edu

Kuupäev:

Mõõduvõtt kevadisel Eesti maateaduste olümpiaadil Allikas: Tallinna tehnikaülikooli geoloogia instituut

Eesti viieliikmeline meeskond tõi rahvusvaheliselt maateaduste võistluselt tänavu koju 4 medalit ja 3 äramärkimist, seda nii individuaalselt kui ka meeskondlikult. Virtuaalsel maateaduste olümpiaadil osales kokku üle 200 õpilase 32 riigist.

Žürii esimees, Tallinna tehnikaülikooli geoloogia instituudi professor Alvar Soesoo ütles, et tänavu viiendat korda toimunud rahvusvahelise olümpiaadi tase oli ühtlaselt kõrge.  “Kõik ülesanded olid kõrgel tasemel ja väljakutseid esitavad. Viimaste aastate osalemise kogemus on näidanud, et teoreetilised netipõhised testid ei too tingimata välja õpilaste tegelikke teadmisi ja eriti praktilisi oskusi, ent tulemused lubavad kinnitada, et Eesti koolinoored on maateadustes jätkuvalt maailma eliidi hulgas,” rääkis Soesoo.

Põhivõistluseks oli virtuaalselt lahendatav individuaalne andmekaeve ülesanne (Data Mining Test), millest võttis osa ühtekokku 32 riiki. “Test keskendus tänavu kogu maailmas aktuaalsele kliimale ja keskkonnamuutustele. Küsimusi oli palju ja nad olid üpris keerulised, nii mõnigi oleks paras pähkel pureda isegi kogenud teadlasele,” kommenteeris see aasta Hiina korraldatud ja hinnatud põhivõistlust Soesoo.  

Raskusastet arvestades saavutasid Eesti õpilased märkimisväärse tulemuse. Hõbemedali pälvis Karl-Erik Volberg Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist, pronksmedali teenisid välja Katarina Jaska ja Andre Viitamees Tallinna reaalkoolist ning Leo-Martin Pala Põlva gümnaasiumist. Lisaks tõsteti esile Rasmus Ründva (Gustav Adolfi gümnaasiumist) hea sooritus.

Olümpiaadil toimus lisaks individuaalsetele mõõduvõttudele ka rahvusvaheline meeskondlik võistlus “Earth System Project”, millest võttis osa kokku 27 viie- kuni seitsmeliikmelist tiimi.

Eestlase sooritus oli ka siin eeskujulik. Osa võtnud Karl-Erik Volberg Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist ja Rasmus Ründva Gustav Adolfi gümnaasiumist saavutasid oma meeskondadega võistluse hindamisskaalal “väga hea”, mis medalite süsteemis tähendab hõbedat.  

Eestit esindasid Karl-Erik Volberg Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist (hõbe, esiletõstmine), Katarina Jaska Tallinna reaalkoolist (pronks), Andre Viitamees Tallinna reaalkoolist (pronks), Leo-Martin Pala Põlva gümnaasiumist ( pronks) ja Rasmus Ründva Gustav Adolfi gümnaasiumist (kaks esiletõstmist). Kõik noored olid varem edukalt osalenud Eesti maateaduste olümpiaadil.

Eesti võistlejaid valmistas ette ja juhendas Tallinna tehnikaülikooli geoloogia instituudi professor Alvar Soesoo ja korralduslikes küsimustes oli toeks vanemteadur Leeli Amon.

Eesti maateaduste olümpiaadi korraldavad Tallinna Tehnikaülikooli olümpiaadikool ja geoloogia instituut. TalTechi geoloogia instituut kuulub Tallinna Tehnikaülikooli loodusteaduskonda, ühendab loodusteadused ja inseneriõppe ning koolitab mäetööstuse spetsialiste. Samuti uurivad instituudi teadlased, milliseid toormeid Eesti tulevikus vajab ning millised on parimad tehnoloogiad nende kaevandamiseks.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Veebiportaal “Kreutzwaldi sajand” pakub usaldusväärset kirjandusloolist teavet

MARIN LAAK Eesti kultuurilooline veeb „Kreutzwaldi sajand“ (kreutzwald.kirmus.ee) on sisupõhine...

Millest kõneleb Karl Asti diplomaadipass?

Väljavõtteid JANIKA KRONBERG Fridebert Tuglase lähedane sõber, ea- ja mõttekaaslane Karl...

Üllatusi pakkuv kunstikogu

REET MARK Kummalisel kombel on peaaegu igal muuseumil oma kunstikogu....

Eesti kultuuriloolise arhiivi fotokogu kujunemine ja kogumistöö

VILVE ASMER Eesti kultuuriloolise arhiivi (EKLA) fotokogu sai alguse vajadusest...