Ornitoloogiaühingu uued auliikmed kirjutavad linnuraamatuid ja õpetavad noori

Kuupäev:

Eesti ornitoloogiaühing nimetas 29. juunil peetud üldkoosolekul auliikmeteks Peep Veedla ja Eedi Lelovi.
Ühing nimetab auliikmeteks isikuid, kes on andnud hindamatu panuse Eesti linnustiku uurimisse, kaitsmisse ja tutvustamisse. Oma järjepideva ja kirgliku tegevusega on Peep Veedla ja Eedi Lelov toonud ala juurde hulganisti noori ornitoloogiahuvilisi ning tutvustanud linnumaailma tuhandetele eestlastele.
Peep Veedla on harrastusornitoloog, ühingu ja selle nõukogu pikaaegne liige. Aastal 2022 nimetas ornitoloogiaühing ta aasta vabatahtlikuks. Veedla on avaldanud linnuteemalisi raamatuid ning kirjutanud lindudest hulganisti luuletusi ja laulutekste. Samuti on ta televisioonis ja raadios rääkinud lindudest, nende vaatlemisest, talvisest toitmisest ja paljust muust.
Eedi Lelov on harrastusornitoloog ja ühingu pikaaegne liige, kes on aastaid populariseerinud linnuvaatlusi, õpetanud noori Pernova loodusmajas ja Sindi gümnaasiumis ning juhendanud huvilisi linnuvaatluspäevadel. Lelov on aastakümneid teinud röövlinnuseiret. Ta oli Pärnumaal tegutsenud Eesti esimese piirkondlikku linnuklubi Buteo eestvedaja, ornitoloogiaühingu kodukaku-aasta projektijuht ja kanakulli-aasta meeskonna liige.
Ornitoloogiaühingu üldkoosolekul valiti ka nõukogu liikmed. Järgmiseks kolmeks aastaks valitud nõukokku kuuluvad Aarne Tuule, Andres Kalamees, Art Villem Adojaan, Eerik Leibak, Elle-Mari Talivee, Leho Luigujõe, Mati Kose, Olev Lüütsepp, Peep Veedla, Pelle Mellov, Tarvo Valker ja Urmas Talivee. Nõukogu esimeheks nimetati Leho Luigujõe ja aseesinaiseks Elle-Mari Talivee.

Eesti ornitologiaühing / Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TUNNE LOODUST | Saare perekonna võõrliikidest haljastuses

Tekst ja fotod: OLEV ABNER Saare (Fraxinus) perekonnas on ligi...

Saarepuu, metsade mitmekesisuse kandja

Tekst ja fotod: IVAR SIBUL Tänavuse aasta puu on harilik...

Põdra kui liigi kujunemine

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Unustatud põlisliik kormoran

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri