Looduse raamatukogu sarjas on ilmunud teomääraja

Kuupäev:

teoraamat Teod, eriti nende kojad, on väga mitmekesised oma kuju, suuruse ja värvi poolest. Kui neid lähemalt tundma õppida, avaneb väga põnev ja kirev pilt, mis üllatab kaunite vormide rohkuse ja aksessuaaridega: ribid, ogad, karvakesed, huuled ja hambad.

Looduse raamatukogu sarjas valminud teoraamat on esimene eestikeelne trükis ilmunud määraja, mis annab ülevaate kõigist Eestis praegu teadaolevatest 71 kojaga teoliigist. Väljaandes ei ole käsitletud kojata maismaatigusid: teetigusid ega nälkjaid.

Teoraamatust leiab olulised määramistunnused ja elupaigaeelistused. Määramist hõlbustavad teokodade fotod. Algajale on suureks abiks määramistabelid, mis võimaldavad teokoja järgi üsna lihtsalt kindlaks teha vähemalt perekonna.

Trükises on esitatud ka maismaatigude ajakohastatud klassifikatsioon, ühtlasi on paljud teod saanud uue eestikeelse liiginimetuse. Eesti maismaatigude süstemaatiline nimestik hõlmab nii kojaga kui ka kojata liike. Määraja on koostanud Eesti malakoloogia ühingu liikmed Piret Kiristaja, Annelie Ehlvest ja Liina Remm.

Eesti kojaga maismaatigude määraja jõudis Eesti Looduse tellijateni koos märtsinumbriga tasuta. Ent huvilised saavad raamatut soodsamalt osta Tallinna ja Tartu toimetusest: määraja maksab 5 eurot. Peatselt jõuab raamat ka meie e-poodi. Ühtlasi müüvad teomäärajat Apollo ja Rahva Raamat.

Jõudu ja huvi, avastamaks tigude põnevat maailma!

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Metsakaitsest metsade kaitseni

Tekst: MÄRT HANSO Eakas metsamees on segaduses: enda arvates on...

UUS LOODUSKAITSEALA | Sõrve looduskaitseala, elurikkuse laegas pealinna külje all

Tekst: LAURI KLEIN, VAL RAJASAAR, UUDO TIMM Eestlasi on ülivähe....

Kas kaitsealad kaitsevad?

Oleme harjunud, et looduse kaitsmine on iseenesestmõistetav ja põhjendatud...

SEIK | Hullult uhke kask las elada

Tekst: JUHANI PÜTTSEPP Üks 19. sajandi lõpul Tarvastust üles tähendatud...