Horisont kutsub robotivõistlusele

Järjekorras juba kolmeteistkümnes Robotex peetakse tänavu 16.–17. novembril TTÜ Spordihoones. Robotex on Eesti suurim robotivõistlus, mis toimub Tallinna Tehnikaülikooli koordineerimisel ning koostöös Tartu Ülikooli ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga.

Läbi aegade on võisteldud erinevatel aladel: joonejärgimises, labürindi läbimises, võrkpallis, köieronimises, toa koristamises, jalgpallis ja teistes ülesannetes. Võistlusel on olnud osalejaid mitmetest gümnaasiumidest ja ülikoolidest, ettevõtetest ning välismaalt.

Tänavusel kahepäevasel üritusel peetakse rahvusvahelisi robotivõistlusi tuntud võistlusaladel. Üritus korraldatakse kümne erineva robotivõistluse lõikes, mille juurde tuuakse tehnoloogianäitus ning loovad konkursid. Külastajatel on võimalik näha autasustamisi ning osa võtta töötubadest, mis on seotud robootika, disaini, ettevõtluse ja muu huvitavaga. Robotexi raames toimuvad ka joonistus-, digitaaljoonistus-, foto- ja videokonkurss.

TTÜ Spordihoones aset leidvast projektist peaks eelduste kohaselt osa võtma üle 600 robotiehitaja ning üle 7000 pealtvaataja. Sel aastal peetakse Robotexi raames ka ametlik All Japan Robot Sumo eelturniir. Kolm esimest 3 kg sumo võistlusklassis saavad kutse AJRS 2013 finaalturniirile Tokyos.

Robotex 2013 üritusel osalemise tingimused ning lisateave konkursside ja võistluste reeglite kohta on üleval Robotexi Facebookis ning ametlikul kodulehel www.robotex.ee.