Loodusfestivalil kuuleb linnulaulu ja meisterdatakse pesakaste

Kuupäev:

Mullu võtsid Loodusfestivali innulauluhommikust osa nii väikesed kui ka suured linnusõbrad Foto: Eesti ornitoloogiaühing

Tänavu üheksandat korda toimuv ja aedade elurikkusele keskenduv Loodusfestival algab 7. juunil traditsioonilise linnulauluhommikuga Toomemäel. Järgmisel päeval, 8. juunil saavad huvilised ornitoloogide juhendamisel meisterdada pesakasti oma koduaeda üles seadmiseks ja linnurikkuse suurendamiseks.

Linnulauluhommik Tartus Toomemäel algab kolmapäeval, 7. juunil kell 7.00 Inglisillal. Tunniajase jalutuskäigu jooksul vaatleme, kuulame ning õpime linde tundma ornitoloogi Margus Otsa juhendamisel. Osalema on oodatud igas vanuses huvilised, osavõtt tasuta. Soovitav on riietuda soojalt ja võtta kaasa oma binokkel.

Pesakasti meisterdamine toimub neljapäeval, 8. juunil kell 18.00 Tartus Veski 4 aias. Pesakastide kokku klopsimist juhendab ja nõuandeid pesakasti hooldamise kohta jagab ornitoloog Margus Ots. Valminud pesakasti saavad meisterdajad koju kaasa võtta ja oma aeda üles panna. Ornitoloogiaühingu töötajad tutvustavad ka harrastusteaduse algatust suvine aialinnupäevik. Osavõtt on tasuta. Pesakasti komplektide arv on piiratud, palun meisterdamisele eelnevalt registreeruda Fientas: fienta.com/et/loodusfestival-pesakasti-meisterdamine-tartus.

Linnulauluhommikut ja pesakastide meisterdamist korraldab Eesti ornitoloogiaühing. Üritused kuuluvad Loodusfestivali programmi.

Eesti ornitoloogiaühing / Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TUNNE LOODUST | Kas sisalik või vesilik?

Tekst: PIRET PAPPEL „Ja siis nägin täna veel sisalikku. Ta...

TEHNOKRAADI KROONIKAD | Aju-arvuti liidesed aitavad halvatutel suhelda ja liikuda

Tekst: ÜLAR ALLAS Ajaloo koidikust peale on otsitud võimalusi parandada...

Ilm ja eesti kirjandus

Tekst: AIN KALLIS Need ilmad on kodused. / Need on...