Loodusfestivalil kuuleb linnulaulu ja meisterdatakse pesakaste

Kuupäev:

Mullu võtsid Loodusfestivali innulauluhommikust osa nii väikesed kui ka suured linnusõbrad Foto: Eesti ornitoloogiaühing

Tänavu üheksandat korda toimuv ja aedade elurikkusele keskenduv Loodusfestival algab 7. juunil traditsioonilise linnulauluhommikuga Toomemäel. Järgmisel päeval, 8. juunil saavad huvilised ornitoloogide juhendamisel meisterdada pesakasti oma koduaeda üles seadmiseks ja linnurikkuse suurendamiseks.

Linnulauluhommik Tartus Toomemäel algab kolmapäeval, 7. juunil kell 7.00 Inglisillal. Tunniajase jalutuskäigu jooksul vaatleme, kuulame ning õpime linde tundma ornitoloogi Margus Otsa juhendamisel. Osalema on oodatud igas vanuses huvilised, osavõtt tasuta. Soovitav on riietuda soojalt ja võtta kaasa oma binokkel.

Pesakasti meisterdamine toimub neljapäeval, 8. juunil kell 18.00 Tartus Veski 4 aias. Pesakastide kokku klopsimist juhendab ja nõuandeid pesakasti hooldamise kohta jagab ornitoloog Margus Ots. Valminud pesakasti saavad meisterdajad koju kaasa võtta ja oma aeda üles panna. Ornitoloogiaühingu töötajad tutvustavad ka harrastusteaduse algatust suvine aialinnupäevik. Osavõtt on tasuta. Pesakasti komplektide arv on piiratud, palun meisterdamisele eelnevalt registreeruda Fientas: fienta.com/et/loodusfestival-pesakasti-meisterdamine-tartus.

Linnulauluhommikut ja pesakastide meisterdamist korraldab Eesti ornitoloogiaühing. Üritused kuuluvad Loodusfestivali programmi.

Eesti ornitoloogiaühing / Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...

MAA, ILM JA MÕNDA | Ilm, taevas ja põrgu

Eestlased on alati ihanud sooja. Ka sepp Ivan Orav olevat rahul põrgu kliimaga.