Eesti neljanda taksonoomiapäeva konverents „Elurikkus meie aedades“

Kuupäev:

Päevapaabusilm Foto: Tauno Erik / Wikimedia Commons

Neljas taksonoomiapäev on pühendatud Tartu ülikooli botaanikaaia 220. aastapäevale ja keskendub aedade elurikkuse hoidmisele.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning NATARC konsortsium korraldavad 9. juunil kell 11–15 konverentsi „Elurikkus meie aedades“. Konverents on eesti keeles ja toimub Tartus Vanemuise tn 46 õppehoone ringauditooriumis. Osaleda on võimalik ka veebis.

Konverentsi peateema on inspireeritud elurikkusest meie aedades. Ettekanded keskenduvad aedade, parkide ja botaanikaaedade rollile liikide säilitamises ja levikus, nende elurikkuse analüüsimisele ning andmete haldamisele PlutoF infosüsteemis.

Teiste seas kõnelevad konverentsil Kaarin Hein (Tartu ülikool), Toomas Kukk (Eesti maaülikool), Meelis Pärtel (Tartu ülikool) ja Tõnu Ploompuu (Tallinna ülikool). Esinejate nimekiri täieneb jooksvalt ning registreerunud isikutele saadetakse lõplik kava otse e-postile. Värskeim info konverentsi kohta asub TÜ loodusmuuseumi kodulehel. Konverentsi järel on osalejad oodatud pidulikule vastuvõtule Tartu Ülikooli botaanikaaias.

Konverentsil osalemine on tasuta, ent palume registreeruda hiljemalt 4. juuniks (k.a) kell 12.

Palume levitada infot ürituse toimumise kohta aedadest ja elurikkusest huvitatud kolleegide ja sõpradega.

Lisainfo ja küsimused: Martin Vipp martin.vipp@ut.ee +372 5667 9409

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Rändlinnud saabuvad!

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maastikugeneetika

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.