Noor looduskaitsja uurib metsi ja seeni

Kuupäev:

Indrek Sell (vasakul) ja Eestimaa looduse fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür metsakonverentsil auhinnatseremoonial Foto: Piret Räni

Eestimaa looduse fond (ELF) andis 1. veebruaril metsakonverentsil kätte 2022. aasta noore looduskaitsja auhinna. Selle on pälvinud seeneteadlane ja metsaökoloog Indrek Sell.
Indrek Sell on uurinud puitulagundavate seente süstemaatikat ja ökoloogiat. Doktoritöö kaitses ta 2012. aastal Eesti maaülikoolis, tema teadustöid on avaldatud mainekates teadusajakirjades. Indrek on edendanud seenekaitset, üle kümne aasta seiranud kaitsealuseid seeneliike ja teinud palju vabatahtlikku tööd. Viimastel aastatel on ta keskendunud looduskaitses oluliste seeneliikide inventeerimisele põlismetsaaladel Soomaa, Karula ja Alutaguse rahvuspargis, Alam-Pedja looduskaitsealal ja mujalgi.
Suurepärase loodusetundjana on Indrek viimasel ajal inventeerinud suure kaitseväärtusega metsi Lahemaa ja Vilsandi rahvuspargis ning Kõrvemaa maastikukaitsealal, otsides nendelt aladelt veel säilinud põlismetsi.

Eestimaa looduse fond / Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Kodus ja võõrsil: paiga- ja rännukirjeldused ühe kaugsõidukapteni eluloo näitel

MARILYN MÄGI Ligi viiel aastakümnel, mis möödus 20. sajandil Nõukogude...

Autobiograafiliste allikate kogumine Eesti kultuuriloolises arhiivis

MAARJA HOLLO Üks Eesti kultuuriloolise arhiivi eesmärk on olnud koondada...

Kirjad ja kirjavahetused

TIINA ANN KIRSS, KANNI LABI Mis kutsub meid avama siidpaela...