POSTER | Rohelusega raamitud peegeldus

Kuupäev:

Tekst ja foto: AVE TIMM

Kõnnu Suursoo on valgusküllane raba. Laukarohkes maastikus on nii väiksemaid kui ka suuremaid laukaid, mis on toredasti sopilised, nii et silmailu ja huvitavaid vaatenurki pildi tegemiseks leidub rohkesti. Nauditavad on sealsed uduga looritatud suvehommikud.
Ka selleks augustihommikuks oli ilmateenistus ennustanud udu. Ja udu oli. Kuid päike jäi madala pilvkatte taha ja ilm ise sombuseks ning head valgust ei tekkinud. Jalutuskäik hommikuses rabas oli küll mõnus, aga pildile jäädvustamiseks materjali eriti ei leidnud. Oli tõusnud väike tuul ja udu hakkas juba raba pealt kaduma, kui sattusin puudetuka sees oleva väikese lauka juurde. Puude vahele oli udu veel mõnusalt kinni jäänud ning selles uduses roheluses paelus mind imeliselt selge veepeegeldus laukasilmal. Nii sai sel hommikul tehtud üks vähestest piltidest ja see „Rohelusega raamitud peegeldus“ on jäänud üheks mu lemmikpildiks.
Olen tegelenud loodusfotograafiaga üle kümne aasta. Looduses on palju huvitavat, mida pildile püüda, kuid minu lemmikuks on kujunenud rabamaastikud. Rabad ja sood on müstilised paigad ning eriti lummavad on sealsed uduhommikud. Kuid imeline ja saladuslik on raba igal ajal ja vahet pole, kas liikuda RMK rajatud rabaradadel või hulkuda radadeta rabades. Naljaga pooleks võiks öelda, et olen omamoodi kollektsionäär: olen pildile saanud 21 raba.
Esimene hübriidkaamera oli mul Sony NEX-6, sellega on tehtud ka see foto. Praegu kasutan kaamerat Sony a7 ning objektiive Sony FE 28–70 mm F/3,5–5,6 ja Sony SEL 55–210 mm F/4,5–6,3.

Loodusfotograaf Ave Timm Foto: Aliis Timm

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Rändlinnud saabuvad!

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maastikugeneetika

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.