Tunnustus "Looduse raamatukogu" Antarktika-raamatule

Kuupäev:

Eile, 20. novembril anti Tallinnas Laululava ruumes üle riiklikud auhinnad 2014. aasta parimatele teaduse populariseerijatele. Väärt tunnustuse pälvis ka maikuus Horisondi raamatuna “Looduse raamatukogu” sarjas ilmutatud väljaanne “Imekaunis Antarktika. Pühendatud teadusele”. Kategoorias „Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil” tunnistati see raamat teise preemia vääriliseks. Palju õnne raamatu autorile, bioloog Enn Kaubile!

Kõnealune raamat on üle väga pika aja Eesti autori sulest pärinev raamat Antarktisest ja Antarktikast. Raamatu väljaandmist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

“Looduse raamatukogu” sarjas on Horisondi raamatuna varem ilmunud veel Andrus Möldri “Riigita rahvad. Kaukaasia” ning Andi Hektori ja Kristjan Kannikese “Füüsika. Higgsi bosoni lugu”. Viimane neist – Higgsi bosoni lugu – tunnistati sama auhinna vääriliseks aasta tagasi.

Antarktika-raamat jõudis maikuus boonusena kõigi Horisondi tellijateni ja on jätkuvalt saadaval nii raamatupoodides kui ka e-poes www.loodusajakiri.ee nii paber- kui ka e-väljaandena, nagu ka ülejäänud “Looduse raamatukogu” raamatud.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...

MAA, ILM JA MÕNDA | Ilm, taevas ja põrgu

Eestlased on alati ihanud sooja. Ka sepp Ivan Orav olevat rahul põrgu kliimaga.