Tunnustus "Looduse raamatukogu" Antarktika-raamatule

Eile, 20. novembril anti Tallinnas Laululava ruumes üle riiklikud auhinnad 2014. aasta parimatele teaduse populariseerijatele. Väärt tunnustuse pälvis ka maikuus Horisondi raamatuna “Looduse raamatukogu” sarjas ilmutatud väljaanne “Imekaunis Antarktika. Pühendatud teadusele”. Kategoorias „Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil” tunnistati see raamat teise preemia vääriliseks. Palju õnne raamatu autorile, bioloog Enn Kaubile!

Kõnealune raamat on üle väga pika aja Eesti autori sulest pärinev raamat Antarktisest ja Antarktikast. Raamatu väljaandmist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

“Looduse raamatukogu” sarjas on Horisondi raamatuna varem ilmunud veel Andrus Möldri “Riigita rahvad. Kaukaasia” ning Andi Hektori ja Kristjan Kannikese “Füüsika. Higgsi bosoni lugu”. Viimane neist – Higgsi bosoni lugu – tunnistati sama auhinna vääriliseks aasta tagasi.

Antarktika-raamat jõudis maikuus boonusena kõigi Horisondi tellijateni ja on jätkuvalt saadaval nii raamatupoodides kui ka e-poes www.loodusajakiri.ee nii paber- kui ka e-väljaandena, nagu ka ülejäänud “Looduse raamatukogu” raamatud.