Eesti Looduse fotovõistlus
2/2003Siit Metsast

Metsaomanikke ähvardab kaitstavate metsade osakaalu kasv
Koalitsioonilepingus sisalduv punkt, mis näeb ette rangelt kaitstavate metsade pindala suurendamist, vähendab metsaomanike metsamajandusest saadavat kasu.
Koalitsioonilepingus pole konkreetselt kirjas, kui palju kavatsetakse suurendada rangelt kaitstavate metsade pindala.
 • Loe lähemalt...

 • Valgamaa palkmajatootja Ritsu käivitas esimese palkmajaliini
  Üks Eesti suurim palkmajatootja AS Ritsu on ehitanud ja käivitanud Balti riikides esimese automatiseeritud ümarpalkmaja tootmisliini.
  Tootmisliin suurendab võimsust kuni kolm korda ning ühtlasi tunduvalt tööoperatsioonide täpsust ja parandab palkamajade kvaliteeti.
 • Loe lähemalt...

 • Eesti Metsataim suurendas aktsiakapitali
  Aktsiaseltsi Eesti Metsataim aktsionäride üldkoosolek kinnitas 23. aprillil aktsiakapitali suurendamise 8,5 miljoni krooni võrra.
 • Loe lähemalt...

 • Rohelised toetasid keskkonnaministrit
  Viis Eesti keskkonnavabaühendust – Eesti Roheline Liikumine, Eestimaa Looduse Fond, ornitoloogiaühing, Tartu üliõpilaste looduskaitsering ja pärandkoosluste kaitse ühing – toetasid 1. mail tehtud ühisavalduses keskkonnaminister Villu Reiljani ettepanekut reguleerida metsakasutust ja vähendada raiemahtusid.
  Avalduse autorid peavad seda koalitsioonilepingusse kirja pandud sammu esimeseks hädavajalikuks teoks nii metsade loodusliku väärtuse säilitamisel kui ka jätkusuutliku metsakasutuse tagamisel.
 • Loe lähemalt...

 • Stora Enso investeerib 50 miljonit
  Pärast enamusosaluse omandamist Sylvesteris selle aasta veebruaris teatas Stora Enso Timber, et kavatseb saematerjali tootmise asemel suurendada eelkõige saetoodangu järeltöötlemise võimsust ning investeerib tänavu sellesse üle 50 miljoni krooni. Juba juunikuus on AS-is Sauga Saeveski käivitunud höövelliin, mis võimaldab hööveldada umbes 80 000 kuupmeetrit peent okaspuulauda, ja AS-is Viljandi Liimpuit 23,5 miljonit krooni maksev liimkomponentide tootmisliin.
 • Loe lähemalt...

 • Kunda sadam ehitab tselluloosiveoks uue kai
  Kunda Nordic Tsemendile kuuluv Kunda sadam ehitab lähiaastatel uue kai, mille kaudu hakkab samasse rajatav tselluloositehas AS Estonian Cell oma toodangut välja vedama.
  Kunda sadama kapten Aadu Nurmsalu ütles, et praegu on algatatud uue kai rajamise ja sellega kaasnevate süvendustööde keskkonnamõju hindamine ning loodetavasti saab detailplaneering valmis juunis või juulis.“
  Tselluloositehase ehitus peaks algama aprillis ning see kestab poolteist kuni kaks aastat,” rääkis Nurmsalu. “Selleks ajaks peame siis ka meie juba mehed olema, kui see toodang hakkab tulema.”
  Nurmsalu sõnul pressitakse haavapuitmass Estonian Celli tehases kokku kahesajakilosteks pakkideks ning veetakse siis sadamalattu laevale laadimist ootama.
 • Loe lähemalt...

 • RMK istutas metsa
  Riigimetsa majandaja RMK korraldas neljas Eesti eri kohas metsa istutamist riigi omandis asuvatel raielankidel.
  RMK pöördus tänavu märtsis kirjaliku infosooviga kõigi kohalike omavalitsuste poole, et nende kaasabil välja selgitada endiselt riigile kuuluvate metsade ulatus, asukoht ning seisukord üle Eesti.
 • Loe lähemalt...

 • Ühiselt metsavaraste vastu
  25.aprillil oli eri ametkondade juhtide nõupidamine, kus arutati, kuidas tõhustada võitlust metsarikkumiste ja puiduvarguste vastu.
  Keskkonnaministeeriumis olid koos keskkonnaminister Villu Reiljan, siseminister Margus Leivo, politsei peadirektor Harry Tuul, riigiprokurör Jüri Pikma, keskkonnainspektsiooni peadirektor Ain Purga ja justiitsministeeriumi asekantsler Priit Kama.
  Keskkonnaminister Villu Reiljani sõnul leiti ümarlaual, et seadusandlik baas paremate tulemuste saavutamiseks on peaaegu piisav, kuid tunduvalt tuleks parandada eri ametkondade koostööd.
  “Eesmärk on protsesse senisest palju intensiivsemalt mõjutada ja kontrollida.
 • Loe lähemalt...
 •  


  15/11/2012
  23/04/2012
  23/04/2012
  02/04/2012
  19/04/2010
  19/04/2010
  18/12/2009  Mis see on?
  E-posti aadress:
  Liitun:Lahkun: 
  Serverit teenindab EENet