Eesti Looduse fotovõistlus
3/2003Siit metsast
Balti väärtuslike metsade kaardistamise projekt sai joone alla

Juunis Tartus peetud rahvusvahelise metsaseminariga lõppes Balti suure loodusväärtusega metsade kaardistamise (Baltic Forest Mapping – BFM) projekt.
Eestimaa Looduse Fondi metsaspetsialisti Rainer Kuuba sõnul oli BFM-i projekti eesmärk leida ja kaardistada metsad, mis on keskmisest suurema loodusväärtusega või mis suure tõenäosusega võivad areneda suure loodusväärtusega metsadeks. Vajaduse selleks tingis senini rakendatud metsade majandamise praktika, mille tagajärjel on enamik Euroopa metsi oma loodusväärtuse kaotanud. Balti riikides oli olukord seni tunduvalt parem, kuid viimaste aastate järsult suureneva raiemahu tõttu võime ka meie ilma jääda sellest, mida praegu peame nii enesestmõistetavaks ja tavaliseks.
Projekti käigus juba leitud ja kindla metoodika järgi tulevikus leitavaid metsi ei kavatseta kõiki range kaitse alla võtta. Väärtuslikke metsi ja metsades olevaid väärtusi on võimalik säilitada ka metsi majandades ning see nõuab ainult pisut teistsugust lähenemist. Samuti saab BFM-i metoodikat kasutada abimaterjalina, et luua uusi metsakaitsealasid ning laiendada praegusi ja töötada välja nende kaitsekord. Paaril kaitsealal on BFM-i projekti tulemusi juba katsetatud ja need on kinnitanud metoodika rakendatavust.
BFM on rahvusvaheline projekt, mida teostati Soome WWF-i rahalisel toel kõigis Balti riikides korraga. Projekti alusel valminud kaardi ja projekti kirjeldatavate materjalidega saab tutvuda Internetis aadressil www.balticforestmapping.net.ELF/Loodusajakiri

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet