Eesti Looduse fotovõistlus
1/2006Sealt metsast
New Yorgis peeti ÜRO metsandusfoorum

New Yorgis toimus 13.–24. veebruaril ÜRO metsandusfoorum. Arutati, kuidas kaitsta maailma metsi, kuid ka inimesi, kellele mets on elatusallikas. Foorum suutis oma viimasel tööpäeval vastu võtta ÜRO majandusja sotsiaalnõukogule (ECOSOC) esitatava resolutsiooni kõikide metsade majandamise, kaitse ja säästva arengu edendamise kohta. Foorumil osales ka Eesti delegatsioon.
ÜRO asepeasekretär majandusja sotsiaalküsimustes Jose Antonio Ocampo pidas metsade kahanemist suurimaks ohuks kogu maailma jätkusuutlikule arengule. Eeskätt ohustab metsade häving Ocampo hinnangul maailma vaeseimaid elanikke.
Praegu katavad metsad kolmandiku Maa pinnast. Maailma majandusarengus on neil tähtis roll. Esmaste ja teiseste metsatoodetega kauplemise aastakäive on 200 miljardit dollarit.
Keenia esindaja ÜRO-s ja metsandusfoorumi eesistuja Judith Mbula Bahemuka rõhutas, et tulevikus peaks kaitsma kõiki metsatüüpe. See eesmärk tuleb fikseerida ka kõigis rahvusvahelistes lepingutes, mis puudutavad metsandust.
Kanadas on juba 15 aastat proovitud luua seadusi ja määrusi, mis tagaksid jätkusuutliku metsanduse. Seepärast suhtub Kanada skeptiliselt vabatahtlikesse lepingutesse ja endale võetud kohustustesse, kuigi ka need pakuti foorumil välja arenguteedena.
Venemaa esindaja Anatoli Pissarenko lubas foorumil, et Venemaa hakkab edaspidi agaramalt võitlema ebaseadusliku metsaraie vastu. Venemaa on juba vastu võtnud mitu seadust, mis karmistavad kontrolli metsaraie üle.Eesti Mets/ Keskkonnaministeerium

Loe kommentaare (1)
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet