Eesti Looduse fotovõistlus
4/2002Siit Metsast
Mets sai puhtamaks

Juba teist korda korraldasid mittetulundusühing Timur ja riigimetsa majandaja RMK nädala kestnud üleriigilise metsaaluste heakorrakampaania “Mets puhtaks”, mille eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ja kutsuda kõiki üles hoidma metsad puhtana.
1.–6. oktoobrini väldanud heakorra- ja koristuskampaania keskne päev oli laupäev, 5. oktoober, mil üle-eestilisest koristusaktsioonist võttis kehvast ilmast hoolimata osa üle tuhande vabatahtliku, kes korjasid kokku 66 tonni prügi.
RMK kulutab jäätmete kõrvaldamiseks riigimetsast sel aastal kokku 1,6 miljonit krooni. Eriti suure reostuskoormuse all kannatab Tallinna ümbrus ning Lääne-Eesti saared, kuid reostusprobleem on terav enamiku suurte linnade ümbruse metsades. RMK arvestuste kohaselt tuleb riigimetsast koristada, sortida ja prügilatesse transportida umbes 2000 tonni jäätmeid.
Väikeprügilate sulgemine ja pidev jäätmekäitlushindade tõus toob kaasa prügi omavolilise ladestamise ja võib põhjustada olukorra, kus metsaaluste heakord halveneb veelgi. Et seda ennetada ja vältida, on MTÜ Timur hinnangul vaja elavdada keskkonnaorganisatsioonide koostööd elanikkonna ja omavalitsustega.
Aktiivne osavõtt koristuskampaaniast on märk, et inimeste mõtlemises hakkab midagi tasapisi muutuma. “Kampaaniat ette valmistades pidime paljudele ära ütlema ja jätma nad järgmiseks aastaks varuks, sest rohkem inimesi poleks suudetud tööle rakendada,” ütles MTÜ Timur projektijuht Meelis Muhu. “Seda suurt initsiatiivi tuleb nii pedagoogilistel kui ka praktilistel eesmärkidel ära kasutada.”RMK/Metsamees

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet