Eesti Looduse fotovõistlus
1/2009metsanädal
Metsanädala põhisündmused Viljandis ja Tartus

Tänavu 4.–10. maini vältava metsanädala
tunnuslause on „Mets katab ja toidab”.

Nii nagu taasiseseisvumise ajast alates on välja kujunenud, tuleb kevad koos metsanädalaga. Tänavune metsanädal kannab juba järjekorranumbrit 17 ning toimub 4.–10. mail. Metsanädala tunnuslause on „Mets katab ja toidab“. On ju pool meie kodukamarast kaetud metsaga ja vaieldamatult on tegemist ühe kõige tähtsama looduskooslusega: mitte ainult sellest vaatevinklist, et mets on elukeskkond paljudele organismidele, vaid ka seetõttu, et metsast tuleb puit, millest oleme sajandeid oma kodusid ehitanud. Seega ümbritseb ja katab metsast tulnud puit meid sõna otseses mõttes iga päev. Metsa- ja puidutööstuses saab tööd üle 25 000 inimese. Kui lisada siia veel ligi poolsada tuhat erametsaomanikku, kes saavad oma metsast tuge aeg-ajalt, ning nende pereliikmed, võime julgelt väita, et metsast tulnud teenistus toob leiva või leivakõrvase lauale ligi viiendikule meie inimestest. Ilmselt pole täiskasvanut, kes poleks kunagi metsas seenel või marjul käinud.
Metsarahvas teeb metsanädalaga algust juba aprilli teisel poolel, kui korraldatakse maamess ja metsanduse visioonikonverents. Ka tänavusel maamessil (23.–25. aprill) on kõik metsasektori huvirühmad koondunud metsatelki, et paista paremini silma ja olla messil käivatele inimesele lihtsamini kättesaadavad.
24. aprillil peetakse meie metsa alma mater’is Eesti maaülikooli peahoones metsanduse visioonikonverents. Konverentsi on osalejad alati soojalt vastu võtnud. Tänavu oleme pööranud peatähelepanu küsimusele, kuidas praeguses raskes majanduslikus olukorras toime tulla ja mil moel aidata riigil majandusraskused ületada. Välisesinejatest saab kuulata Joensuu ülikooli professorit Anssi Niskaneni, kes tutvustab oma töörühma hiljuti valminud metsanduse tulevikustrateegiat, ja Euroopa metsatehnoloogiaplatvormi juht Andres Kleinschmit von Lengefeldi, kes räägib sektori konkurentsivõimest tehnoloogia arengu prisma läbi. Huvitavaid ettekandeid on oodata ka Eesti sõnavõtjatelt.
Tänavune metsapealinn on Viljandi. Pärnu annab selle tiitli üle 9. mail kogu pere metsapäeval. Päeva kesksed üritused toimuvad Lossimägedes, aga retked ja ettevõtted viivad ka mujale Viljandisse või Viljandimaale. Kogu pere metsapäev annab võimaluse käia metsas, kuulata sõnavõtte metsast ja metsandusest, proovida oma kätt metsandus- ja puutöös ning saada osa metsaga seotud kultuurist. Enne seda aga teeme algust istutustalgutega kogu Eestis.
Metsanädala programm ja lisainfo ürituste kohta on toodud Eesti metsaseltsi kodulehel www.metsaselts.ee.Heiki Hepner, Eesti metsaseltsi president

Loe kommentaare (3)
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet