Eesti Looduse fotovõistlus
4/2009siit metsast
RMK pakub töökohti

Kuigi esialgu kavatses riigimetsa majandamise keskus (RMK) pakkuda 1500 inimesele riigi toel tööd ja leiba tuleva aasta jaanuarist, loodi tegelikult esimesed töökohad juba tänavuse aasta lõpus. „Tööd on peaasjalikult võsakoristus, metsas prügi koristamine ja raietööd,” kirjeldas uusi töövõimalusi RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. Need töötutele mõeldud ettevõtmised on osa veel sel aastal alguse saavatest katseprojektidest Tallinnas, Narvas ja Tartus ning peaksid andma RMK-le aimu, kuidas paremini korraldada poolteisele tuhandele inimesele töökoha loomist tuleval aastal.
„Plaan on pilootprojektid selle aasta jooksul ära teha ja vaadata, mis on tulemused ja kui palju on huvitatuid,” rääkis Kallas. „Näiteks Tallinna projekt annab tööd viiekümnele inimesele sõltuvalt tööviljakusest kuni nädalaks ajaks.” Kolm katseprojekti, milles saab osaleda töötukassa kaudu, saavad tehtud talgutöö tähe all. Korraldamist ja toitlustamist rahastab riik, otsest palka inimestele ei maksta.
Töökohtadel, mida RMK pakub järgmisel aastal, makstakse siiski ka palka.
Töötajatele Kallase sõnul RMK-l mingisuguseid tingimusi pole. Siiski ei saadeta mehi kirvega metsa ilma eelneva ettevalmistuseta.
Kui katseprojektid on RMK enda korraldada, siis järgmisel aastal ees ootavaid töid teeb RMK riigimetsas eelkõige eraettevõtjate abil. RMK vahendab tööd ning inimesed asuvad tööle eraettevõtetes.
Valdavalt on tegemist hooajaliste töödega, enamasti kevadsuvisel ajal. Metsaistutus näiteks kestab ligikaudu kaks kuud, saades alguse Lõuna-Eestist ning jõudes teiseks kuuks, kui ilmad soojemad, ka Põhja-Eestisse, tõi Kallas näite. Kuid kindlasti on pakkuda ka selliseid töid, mida saab teha aasta ringi. Palgatoetust hakatakse saama järgmise aasta algusest ja raha tuleb Euroopa Sotsiaalfondist. Palga maksmiseks on umbes sada miljonit krooni ning sellest peaks kokku jaguma ligi 5000 töökoha toetamiseks. Mõte kaasata töötuse leevendamiseks inimesi riigimetsa hooldustöödele käidi välja tänavu 1. mail peetud mõttetalgutel.VIRUMAA TEATAJA

Artiklile ei ole kommentaare
Teie nimi:
Teie e-mail:
Kommentaar:


15/11/2012
23/04/2012
23/04/2012
02/04/2012
19/04/2010
19/04/2010
18/12/2009Mis see on?
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet