AASTA LIND | Kaugele kuulus kukulind ehk kägu

Kuupäev:

Tänavuse aasta lind kägu on loodushuvilistele hästi tuntud. Tema „kuk-ku“ kostab kaugele ja seda on lihtne ära tunda. Üsna hästi on teada seegi, et kägu jätab oma munad ja järglased teiste lindude hoole alla.

Tekst: RIHO MARJA, JAANUS ELTS Fotod: UKU PAAL

Käod on meile hästi tuntud kahe oskuse poolest: nad on meistrid kukkuma ja oskavad hästi kägu ajada. „Kägu ajama“ on neile mõistagi ainuvõimalik viis, kuidas liiki elujõus hoida FOTO: SVEN ZAČEK

Kägu (Cuculus canorus) on veidi üle 30 cm pikk. Isased on emastest pisut tüsedamad ja nende kaal küündib kuni 150 g, emaste kehakaal jääb vahemikku 106–112 g [15]. Isas- ja emaslind on välimuse poolest üsna sarnased. Isasel on keha ülapoolmik mustrita sinihallikas, samuti on sinihallid rind ja pea; kõht on heledam, tumeda viirutusega. Emastel on kaks värvusvormi: hall ja ruske. Mõlemal tulevad esile pruuni või roostekreemika varjundiga tumedamad rinnavöödid [3].

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

Registreeru teoreetilise bioloogia kevadkooli!

Poolesajas teoreetilise bioloogia kevadkool „Bioloogilise mõtte areng“ ootab huvilisi. 26.–28....

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...