Ilmunud on Eesti Metsa suvenumber!

Kuupäev:

  • Keskkonnaagentuuri metsaosakonna juhtivspetsialist Enn Pärt annab ülevaate meie noortest, kuni 25-aastastest metsadest. Autor tõdeb, et kuuldused laiuvatest puupõldudest on liialdatud.
  • Ajakirjanik Viio Aitsam avastas, et talvine niiskus ja kevadine kuivus on põhjustanud Rapla kandis iselaadseid üllatusi. Toomingale on ilmunud kottis marjad ja tühjad võrgendipesad.
  • Praegune aeg on osutunud erakordselt metsapõlengute rohkeks. Ehkki mitmel eelneval aastal on metsades valitsenud suhteline „tulerahu“, on päästeamet soetanud üha eritehnikat, et metsapõlengutega võidelda. Sellest, milline varustus päästeametil kasutada on, annab ülevaate Ain Alvela.
  • Juttu tuleb ka huntidest ja nende murdmistöödest ning nende küttimisest. Ühtlasi ka sellest, et hunt tuleb karja ikka siis, kui see talle lihtsaks teha.
  • Merle Rips käis külas Rakvere metsaühistul.
  • Viio Aitsam uuris, mida valmistatakse kuusevõrsetest, okastest, vaigust – valikus on väga mitmesuguseid põnevaid tooteid.
  • Loodusfotograaf ja linnuhuviline Karl Adami võttis lindude pesitsusperioodil vaatluse alla ligi kolmehektarilise metsatüki eesmärgiga leida üles kõik sealsed pesitsejad. Ta silmas seal lausa veerandit metsas pesitsevatest liikidest.
  • Juttu tuleb ka metsisest, aasta linnust, Sangaste mõisapargist, metsameeste koolist eksiilis, hall-lepikutest ja elurikkuse hoidmisest.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Veebiportaal “Kreutzwaldi sajand” pakub usaldusväärset kirjandusloolist teavet

MARIN LAAK Eesti kultuurilooline veeb „Kreutzwaldi sajand“ (kreutzwald.kirmus.ee) on sisupõhine...

Millest kõneleb Karl Asti diplomaadipass?

Väljavõtteid JANIKA KRONBERG Fridebert Tuglase lähedane sõber, ea- ja mõttekaaslane Karl...

Üllatusi pakkuv kunstikogu

REET MARK Kummalisel kombel on peaaegu igal muuseumil oma kunstikogu....

Loodusest korja karulauku vaid enda tarbeks

Selleks, et taime kasvukohad Eesti looduses säiliksid, palub keskkonnaamet...